کد خبر: ۲۵۵۴۹۴
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۶
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه دریافت مالیات بیشتر از گرانفروشان مسکن رونق معاملات را در پی خواهد داشت، گفت: آرامش بربازار مسکن تا پایان تابستان حکم فرما خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه دریافت مالیات بیشتر از گرانفروشان مسکن رونق معاملات را در پی خواهد داشت، گفت: آرامش بربازار مسکن تا پایان تابستان حکم فرما خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه املاک ، حسام عقبائی با استقبال از این اقدام دولتی مبنی بر دریافت مالیات بیشتر از گرانفروشان مسکن می گوید در صورتی که این کار به درستی اجرا شود کمک شایان توجه ای به کنترل قیمت مسکن خواهد کرد.

عقبائی اجرای این طرح را مناسب ارزیابی کرد و گفت:اجرای این طرح موجب می شود مسکن از حالت کالای سرمایه ای دراز مدت خارج شود و فقط مصرف کننده واقعی در بازار مسکن نقش آفرینی کند ضمن اینکه بازار اجاره بها نیز به سرعت کنترل خواهد شد البته اجرای درست و موثر این طرح نیاز به آیین نامه هایی با ضمانت اجرایی دارد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح مقرر شده است دولت به ازای خرید و فروش مجدد ملک به قیمت بالاتراز مالک (فروشنده)مالیات اخذ کند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران افزود: مالیات بر گران شدن مسکن می‌تواند رونق معاملات را بیشتر کرده و به عنوان ابزاری برای افزایش عرضه مسکن به بازار اجاره به شمار رود و به تثبیت قیمت‌ها کمک کند.

به گزارش فارس، عقبائی تاکید کرد: طی چهارماه گذشته شاهد ثبات بازارمسکن بودیم و معاملات روند مثبتی داشته است و پیش بینی می شود که آرامش بر بازار مسکن تا پایان تابستان حکم فرما باشد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین