کد خبر: ۲۵۵۹۷۱
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۱
معاون بازاریابی و فروش مخابرات استان تهران گفت: کارت تلفن همگانی را در آینده نزدیک حذف می‌کینم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: محمدرضا بیدخام معاون بازاریابی و فروش مخابرات استان تهران در گفت‌وگویی با خبرنگاران، با اشاره به اینکه سیستم OSS (سیستم یکپارچه مدیریت پشتیبانی) تهران را این هفته در منطقه ۴ به صورت پایلوت راه‌اندازی می‌کنیم، اظهار کرد: با این سیستم صف انتظار سامانه۲۰۲۰ به حداقل ممکن می‌رسد و ظرف کمتر از دو دقیقه پشتیبانی مشترکان اینترنتی مخابرات انجام خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز، وی افزود: بعد از تست این منطقه به سراغ کل تهران می‌رویم.

معاون مخابرات تهران با بیان اینکه اگر OSS در سطح تهران راه‌اندازی شود، میانگین صف انتظار چنین سامانه‌ای بسیار کاهش می‌یابد گفت: تقریبا حدود ۲۰ درصد ترافیک ۲۰۲۰ کاذب است و مثلا فردی آدرس سایت را می‌خواهد با این سامانه تماس می‌گیرد؛ فعلا دو کار را در ارتباط با این سامانه انجام داده‌ایم یگکی اینکه به محض تماس مشترک مشخص می‌شود که مشترک ما هست یا نه و دیگری دریافت شماره تماس از مشترکین بابت عدم معطلی بیش از اندازه در صف انتظار تا با آنها تماس گرفته شود که این کار احترام به حقوق مشترکان است.

*پی‌سی‌اِم را روی مسی می‌بریم

او با اشاره به اینکه صف واگذاری اینترنت پرسرعت تقریبا به روز است، درباره رانژه نکردن برخی خطوط از سوی مخابرات برای برخی متقاضیان اینترنت پرسرعت شرکت‌های خصوصی در بعضی از مناطق، گفت: این موضوع به دلیل بحث کافوهای نوری است و بعضی جاها مشکل آپ لینک داریم که دنبال رفع آن هستیم.

بیدخام ادامه داد: سیاست بر این بوده خطوطی که روی PGS (یا پی‌سی‌اِم) بوده به کابل مسی برگردند که خیلی از مناطق این کار را کردند ولی چون تعداد زیاد است کمی زمان می‌برد. ان شاء الله بتوانیم این مشکل را تا آخر سال به حداقل برسانیم.

*دایری مخابرات و تخلیه بخش خصوصی زیاد است

وی درباره میزان تخلیه خطوط اینترنتی از سوی مخابرات و شرکت‌ای بخش خصوصی نیز اذعان کرد: آمار تخلیه خطوط اینترنتی بخش خصوصی از ما بیشتر است. هم‌اکنون تعداد کاربران ما ۶۵۰ هزار و بخش خصوصی ۶۸۰ هزار است در حالیکه چهار سال زودتر از ما در این حوزه فعال شده‌اند.

او یادآور شد: براساس آمار، یکسری از خطوط که تخلیه می‌شود به سمت مخابرات و یکسری دیگر به سمت شرکت‌های خصوصی می‌رود ولی تعداد تخلیه بخش خصوصی به عنوان مثال برای ۱۴ مرداد ماه از طرف ما ۴۰ و از طرف بخش خصوصی هزار پورت بوده است.

بیدخام درباره دایری خطوط نیز گفت: دایری ما در همین تاریخ ۱۶۰۰ و بخش خصوصی ۹۰۰ بوده است.

معاون بازاریابی مخابرات با اشاره به اینکه تخلیه موضوع عرفی هست، گفت: ما و بخش خصوصی حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد تخلیه داریم و این طبیعی است؛ مثلا مشترک مستأجر بوده و الان منزلش را تحویل داده اما در جای دیگری تقاضای اینترنت می‌دهد.

*اینترنت پیش پرداخت برای مستأجران اوایل پاییز می‌آید

وی در پاسخ به این سوال که چرا حتما روی اجاره نامه به مستأجران اینترنت می‌دهید، شاید مستأجری با صاحب خانه به توافق رسیده باشد که بدون اجاره نامه در مکان مورد نظر مستقر شود؟، گفت: این موضوع بحث‌های حقوقی و مالی دارد. قرارداد حجمی یک ساله است و مستأجر باید یک سال از قراردادش مانده باشد.

بیدخام گفت: اینترنت پیش پرداخت بهترین سرویس برای مستأجران است که آن را تست کرده‌ایم و در اوایل پاییز به بهره‌برداری می‌رسانیم.

*استفاده از تلفن همگانی در برخی مناطق رایگان است

معاون فروش مخابرات استان تهران درباره برنامه نوسازی تلفن‌های همگانی گفت: تقریبا حدود ۳۵ هزار تلفن در سطح استان تهران و البرز وجود دارد اما به جهت اینکه این بخشی مربوط به بحث‌های خدمت‌رسانی است و از این بابت دنبال منفعت نیستیم، استفاده از این سرویس را برای مراکز عام‌المنفعه جهت تماس‌های شهری رایگان کردیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به همین رسالت دنبال جمع‌آوری تلفن‌های همگانی نیستیم، ابراز کرد: ولی زندان‌ها، پادگان‌ها و دانشگاه‌ها از جمله مراکزی هستند که به این خدمت نیاز دارند.

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا کارت‌های تلفن همگانی علی‌رغم اظهارات شما هنوز در برخی مراکز مخابراتی در دسترس نیست؟، گنیز عنوان کرد: ۱۸۰ مرکز داریم که کار توزیع کارت‌های تلفن همگانی را انجام می‌دهند اما ممکن است یک روز در یک ساعت خاص کارت نداشته باشند.

*کارت تلفن همگانی حذف می‌شود

بیدخام افزود: قصدمان این است که کارت تلفن به وفور در همه مناطق وجود داشته باشد و از این جهت دنبال آن هستیم که دامنه توزیع را از مراکز مخابراتی بیرون آوریم. در حال حاضر کمبودی در زمینه کارت تلفن نداریم.

وی درباره راهکارهای مخابرات برای حل چنین مشکلی در مراکز مخابراتی گفت: در سیاست‌گذاری آینده دنبال این هستیم که نیاز به کارت تلفن نباشد و از این جهت دنبال راهکارهایی هستیم که کارت تلفن را در آینده نزدیک حذف کنیم. روش بهتری جایگزین کارت می‌شود که به هر میزان قابلیت شارژ داشته باشد.

*۱۰۸ درصد از برنامه ۹۳ محقق شد

معاون بازاریابی مخابرات تهران همچنین در ارتباط با بحث‌های تلفن ثابت و برنامه مخابرات در این زمینه نیز ابراز کرد: هم‌اکنون در فروش تلفن ثابت از ۱۰۰ درصد برنامه سال ۹۳ نزدیک به ۸ درصد هم جلوتر هستیم.

*۷۰ درصد عدم واگذاری‌های بروز تلفن تقصیر مشترکان است

وی با اشاره به اینکه واگذاری تلفن معمولا ظرف یک هفته صورت می‌گیرد، گفت: مدت زمان واگذاری در تهران تقریبا حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد بروز است ولی یکسری جاهای خاص است که از یک ماه بیشتر می‌شود. حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد عدم دایری به دلیل خود متقاضیان است به عنوان مثال مشترکی ساختمانی را پیش خرید کرده و درخواست تلفن داده اما به دلیل تکمیل نشدن دایری نشده است.

*مسکن مهر با شرایط خاصش خیلی هزینه‌بر است

او در ارتباط با واگذاری تفن ثابت در مناطق مربوط به مسکن مهر و مشکلات این حوزه نیز تصریح کرد: مسکن مهر بحث خاصی است که چند سال ادامه پیدا کرده است. مسکن مهر به دلیل شرایط خاص جغرافیایی که دارد، بسیار سخت و هزینه‌بر است اما علی‌رغم این ۱۰ هزار شماره را در پرند واگذار کردیم و قابلیت واگذاری تا ۲۰ هزار خط را هم داریم.

*وارد واگذاری رندهای طلایی و الماس نمی‌شویم

معاون بازاریابی مخابرات تهران درباره خطوط رند مخابراتی و برنامه واگذاری آنها نیز گفت: تلفن‌های رند شامل سفارشی به درخواست مشترک، برنز، نقره‌ای، طلایی و الماس می‌شود که رندهای سفارشی، برنز و نقره‌ای در مراکز مخابراتی واگذار می‌شود ولی وارد واگذاری طلایی و الماس نشدیم زیرا به دلیل تعداد محدود، بحث های خاص دارند و سعی کردیم وارد این قضیه به صورت انبوه نشویم.

وی درباره اینکه چرا آنها را در مزایده نمی‌گذارید؟ گفت: دو سری مزایده گذاشتیم و کل شماره‌ها را از صفر تا صد در آنجا قرار دادیم اما استقبال چندانی از آن نشد.
او افزود: البته برای مراکز عمومی خاص، هم‌اکنون شماره طلایی واگذار می‌شود.

بیدخام درباره قیمت خطوط رند نیز گفت: قیمت پایه سفارشی ۳۵۰ هزار تومان، برنز ۵۰۰ هزار تومان و نقره‌ای ۷۵۰ هزار تومان است.

*طلایی‌های پنج رقمی را واگذار نمی‌کنیم

او همچنین درباره شماره‌های رند چهار و چنج رقمی نیز گفت: شماره‌های چهار و پنج رقمی لایه بندی عادی، برنز، طلایی و الماس دارد که فعلا قصدی برای واگذاری شماره‌های رند طلایی و الماس در چهار رقمی نداریم اما اگر برنز باشد طبق تعرفه‌های مصوب مخابرات ایران انجام می‌دهیم.

وی افزود: شماره‌های چهار و پنج رقمی به افراد حقوقی تحویل می‌شود.

*از اواسط پاییز آی‌پی استاتیک نامحدود می‌دهیم

بیدخام درباره برنامه واگذاری IP استاتیک نیز خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم به صورت عام این آی‌پی‌ها را با تعرفه‌های موجود که الان خاطرم نیست، واگذار کنیم. در برنامه داریم با برطرف شدن بحث فنی، آی‌پی استاتیک را در سطح تهران به صورت انبوه واگذار کنیم که احتمالا از اواسط پاییز وارد این بحث می‌شویم.

وی افزود: سیاست ما این است که این آی‌پی‌ها را به صورت حجمی واگذار کنیم نه نامحدود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین