کد خبر: ۲۵۷۹۹۲
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۳
مشاور وزیر اقتصاد خبر داد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن ابلاغ سند راهبردی بانک های دولتی برای اجرا، آنان را به افزایش نسبت دارایی های مولد (درآمدزا) به کل دارایی ها، افزایش رضایت مشتریان حقیقی و حقوقی، کاهش اضافه برداشت از بانک مرکزی، تکمیل سامانه بانکداری یکپارچه، افزایش نسبت درآمد عملیاتی به هزینه عملیاتی، کاهش نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات مکلف کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش شادا، لشکربلوکی در همین ارتباط افزود: وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه هایی به مدیران عامل بانک های ملی، مسکن، صنعت و معدن، توسعه صادرات، کشاورزی، سپه و پست بانک، سند راهبردی پیشنهادی آنان را تایید و برای اجرا ابلاغ کرد.

مشاور وزیر در حوزه مدیریت راهبردی تاکید کرد: تمام اهداف راهبردی به صورت کمی و قابل اندازه گیری است و از سال 93 تا 96 مقادیر مطلوب اهداف تعیین شده است.

وی گفت: بانک های دولتی براساس راهبرد افزایش توان ثروت آفرینی کشور موظف شده اند که مطالبات غیرجاری خود را کاهش دهند، پیگیر افزایش سرمایه خود باشند، با فروش اموال و املاک مازاد و واگذاری شرکت های مازاد خود توان تسهیلات دهی خود را افزایش دهند، ضمن آنکه برای تمام این اهداف، مقادیر مشخص تعیین شده است.

به گفته وی، همچنین بانک های دولتی موظف شدند که با تقویت نظارت سیستمی (غیرحضوری) بر عملکرد شعب و تکمیل سامانه یکپارچه بانکداری، راهبرد شفافیت، سلامت و انضباط مالی-اداری وزارت اقتصاد را محقق کنند.

** برای اولویت های راهبردی دیگر نیز هدف گذاری کمی شده است

مشاور وزیر اقتصاد و مدیر پروژه تدوین اسناد راهبردی مجموعه وزارت اقتصاد اضافه کرد: بانک های دولتی موظف هستند که گزارش عملکرد خود را در نرم افزار آنلاین یکپارچه مدیریت استراتژیک وزارت اقتصاد وارد کنند.

بنابر اظهارات بلوکی این کار (تهیه اسناد راهبردی چهار ساله کمی و قابل اندازه گیری) در سطح تمام بانک های دولتی، برای اولین بار در تاریخ وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شده است.

گفتنی است پیش از این برای 14 مرکز مسوولیت (معاونت ها، سازمان ها و شرکت های تابعه و مرتبط با وزارت اقتصاد) سند راهبردی تنظیم شده و در حال اجرا و پایش است. با احتساب بانک های دولتی و بیمه ایران، اکنون تعداد مراکز مسوولیت دارای سند راهبردی به 22 می رسد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین