کد خبر: ۲۵۸۷۶۸
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۵
معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی دولت:
به صورت کلی چه مجلس به بررسی تخلفات دولت گذشته ورود كند و چه نكند دولت وظیفه خود می‌داند که این تخلفات را مورد بررسی قرار دهد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون نظارت و هماهنگی معاونت پارلمانی رییس جمهور از جلسه افطاری چندی پیش مقامات دولتی با مقام معظم رهبری روایت کرد و گفت: در این جلسه مسئولان دولتی از تخلفات اقتصادی و اداری دولت سابق یاد کردند که قرار شد در این مورد بررسی جامعی از سوی دولت صورت بگیرد و گزارشاتی در مورد آن تهیه و خدمت ایشان ارائه شود كه معظم له این اقدام را تایید كردند.

مجید نصیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا در ارتباط با تخلفات مالی و اداری دولت سابق که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌اند، گفت: از سال گذشته که دولت مستقر شد مسائل متعددی در ارتباط با تخلفات مالی و اداری دولت مطرح شد. البته دولت در مورد تخلفات اداری تصمیم جدی گرفت و آن تخلفات را متوقف کرد. اما تخلفات اقتصادی در دستگاه‌های مختلف اجرایی در دولت گذشته وجود داشت که ابتدا می‌بایست میزان و صحت و سقم آن‌ها مشخص می‌شد. دولت در تلاش بود تا در بخش‌های مختلف این تخلفات را بررسی کند.

وی در مورد بررسی‌های مجلس در این مورد نیز گفت: به صورت کلی چه مجلس وارد بررسی تخلفات دولت شود و چه وارد نشود دولت وظیفه خود می‌داند که این تخلفات را مورد بررسی قرار دهد. این تخلفات اگر قابل اثبات باشد نتایج آن منعکس می‌شود. در همین جلسه افطاری چندی پیش دولتی‌ها با مقام معظم رهبری این تخلفات اقتصادی دولت سابق مطرح شده بود که رهبری هم از مسئولان دولتی خواستند که گزارشات لازم در این مورد تهیه شود.

معاون نظارت معاونت پارلمانی رییس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه گزارشات باید نهایی شود، یادآور شد: اگر این گزارشات نهایی شود و مسئولان مربوطه دستگاه‌های مختلف گزارشات را بدهند حتما این گزارشات منتشر خواهد شد.

نصیرپور با اشاره به بحث بورسیه‌های غیر قانونی نیز افزود: بورسیه‌ها بحثی نیستند که با استیضاح وزیر علوم فراموش شود. برای تولید علم باید از افراد دانشمند در اماکن آموزشی و دانشگاه‌ها استفاده کرد اما اگر قرار باشد با رانت دهی افراد را وارد فضای آموزشی کنیم نمی‌توانیم در مسیر آموزش حرکت رو به جلویی داشته باشیم.

به گفته وی، وزارت علوم در مورد بحث رانت خواری علمی و بورسیه‌ها پیگیری‌های جدی انجام خواهد داد و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم خواهد رساند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x