کد خبر: ۲۵۸۸۵۶
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۰
وزیر ورزش و جوانان در دیدار با اعضای اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران، گفت: نگاه من به فوتبال دفاع از آن است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، هشتاد و هشتمین جلسه شورای مرکزی اتحادیه فوتبال امروز (چهارشنبه) با حضور محمود گودرزی در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در شروع این نشست عزیزالله محمدی به عنوان رییس مجمع در باب خصوصی سازی، درآمدزایی و حق پخش تلویزیونی، آکادمی ها و مدارس فوتبال و همین طور نظارت بر امور فدراسیون فوتبال صحبت کرد و در ادامه چند تن از مدیران پیشنهادات، انتقادها، مشکلات و نظراتشان را پیش از صحبت های وزیر ورزش و جوانان مطرح کردند.

اکثر نفرات حاضر در این جلسه مباحثی را در زمینه های پایبندی به قوانین، توجه به فوتبال پایه، توجه به زیر ساخت ها، معافیت اسپانسرهای حاضر در ورزش از مالیات و همین طور آموزش پایدار در فوتبال و ارتباط بیشتر با سایر ارگانهای دولتی مطرح کردند.

حاضرین در این جلسه خواستار اصلاح قوانین قدیمی در حوزه ورزش و اصلاح نگرش در عرصه فوتبال شدند و از وزیر ورزش و جوانان درخواست کردند تا مانع هجمه های نادرست علیه فوتبال شود.

عدم ثبات در کار مدیران ورزشی و به سرانجام نرسیدن برنامه های بلند مدت از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه از سوی مدیران فوتبال بود.

پس از پایان صحبت های مدیران و اعضای اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران، گودرزی با تشکر از مباحث مطرح شده، گفت: نگاه من به فوتبال دفاع از آن است که اگر این نگاه دفاع را در خود نداشت، ادامه وضعیت قبلی را در فوتبال می خواستم. 

وی افزود: به عنوان مثال برای سرخابی ها چند میلیارد هزینه می کردیم و در نهایت به بدهی های این دو باشگاه در پایان فصل مبالغ هنگفت دیگری اضافه می شد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: نظرم این است که پیرایه ها گِرد فوتبال را گرفته است و بایستی به کمک مربیان، بازیکنان، تماشاگران و رسانه ها از این فوتبال دفاع کنیم و نگذاریم مشکلات آن افسار گسیخته ادامه پیدا کند. البته بعضی ها تمکین نمی کنند و به جای حل مشکلات از سوی متخصصان آن را به مراجع دیگر می برند؛ حال اینکه سالهای سال کسانی بر ورزش ما قیم شدند که فاقد صلاحیت فنی بر آن بودند.

گودرزی با اشاره به اینکه علت اصلی این مشکلات به خود ما بر می گردد در پایان تاکید کرد: سالها دنبال قیم بودیم و منتظر که دیگران از قسمت های مختلف و غیر از ورزش بیایند و مشکلات ما را حل کنند، این خطاست و راهیست غلط!

وی تاکید کرد: پیرایش ورزش و فوتبال باید دست خودمان باشد برای همین از مدیران، پیشکسوتان و صاحب نظران می خواهم که باور کنیم بیماریهای فوتبال به سمت ماست. بنشینیم فکر کنیم، مشورت کنیم و مشورت بگیریم و در کنار هم راهکاری پیدا کنیم و با زدودن این پیرایه ها اعتماد مردم را برگردانیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین