کد خبر: ۲۶۰۴۰۷
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۳
یکی از نمایندگان پارلمان عراق از اقدام گروهک تروریستی داعش در خصوص قطع آب شهر "بلدروز" خبر داد و درباره احتمال آواره شدن بیش از ۱۳۰ هزار نفر از شهروندان این شهر هشدار داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: العالم نوشت: یکی از نمایندگان پارلمان عراق از اقدام گروهک تروریستی داعش در خصوص قطع آب شهر "بلدروز" خبر داد و درباره احتمال آواره شدن بیش از ۱۳۰ هزار نفر از شهروندان این شهر هشدار داد.

شبکه عراقی "سومریه نیوز" خبر داد: فرات التمیمی نماینده استان دیالی در پارلمان عراق گفت: داعش آب آشامیدنی شهر بلدروز در ۳۰ کیلومتری شرق بعقوبه و روستاهای پیرامون آن را از ۱۰ روز قبل قطع کرده است.

به گفته وی، منبع اصلی آب آشامیدنی بلدروز، کانال آبی "الروز" است که از سد "الصدور" - در ۴۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه - تغذیه می شود. داعش از چند هفته پیش سد الصدور را به تصرف خود در آورده و ۱۰ روز است که مانع ورود آب به کانال مزبور شده است.

عضو پارلمان عراق هشدار داد که در صورت ادامه این بحران بیش از ۱۳۰ هزار نفر از مردم شهر بلدروز آواره خواهند شد.

تمیمی از پارلمان عراق خواست برای بررسی پرونده بحران انسانی این شهر و تصویب ضوابط و قوانینی برای حمایت از مردم آن جلسه فوق العاده تشکیل دهد.

وی همچنین با انتقاد از سکوت برخی رسانه ها در قبال جنایت های داعش ضد مردم بی گناه دیالی گفت: آنچه اکنون در بلدروز رخ می دهد کشتار جمعی و جنایت ضد بشری آشکار علیه مردمی است که نپذیرفته اند تسلیم افراطی گری شوند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین