کد خبر: ۲۶۰۸۵۸
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه شکایت حمید بقایی از دادستان دیوان محاسبات مظلوم نمایی است، گفت: بقایی در حالی از مسئولان شکایت می کند که تمامی مراحل تقاضا، موافقتنامه، حواله، سند و واریز وجه 16 میلیارد تومان به حساب دانشگاه ایرانیان قبل از ثبت قانونی دانشگاه در 26 مرداد سال 92 انجام شده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه شکایت حمید بقایی از دادستان دیوان محاسبات مظلوم نمایی است، گفت: بقایی در حالی از مسئولان شکایت می کند که تمامی مراحل تقاضا، موافقتنامه، حواله، سند و واریز وجه 16 میلیارد تومان به حساب دانشگاه ایرانیان قبل از ثبت قانونی دانشگاه در 26 مرداد سال 92 انجام شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره شکایت حمید بقایی از دادستان دیوان محاسبات به کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، گفت: بقایی با طرح شکایت علیه مسئولان و دادستان دیوان محاسبات می خواهد با مظلوم نمایی، تخلفات مالی خود را توجیه کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بقایی متن شکایت خود را علیه دادستان دیوان محاسبات رسانه ای کرده این در حالی است که باید توضیحاتی در این زمینه ارائه شود.

وی ادامه داد: باید توجه داشت بر اساس اعلام اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در تاریخ 26 مرداد 92 به شماره 3465 به ثبت رسیده این در حالی است که تمامی مراحل تقاضا، موافقتنامه، حواله، سند و واریز وجه 16 میلیارد تومان به حساب دانشگاه قبل از 26 مرداد ماه انجام شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی در این رابطه توضیح داد: حمید بقایی و محمود احمدی نژاد نزد بانک ملت شعبه فلسطین شمالی تهران حساب بانکی قبل از ثبت دانشگاه افتتاح و سید حسن موسوی عضو هیئت موسس دانشگاه مبلغ 16 میلیارد تومان را برای واریز به حساب دانشگاه درخواست می کند که محمود احمدی نژاد نیز همان روز با این درخواست موافقت و در تاریخ 12/5/92 این مبلغ به حساب دانشگاه واریز می شود این در حالی است که این مراحل قبل از ثبت قانونی دانشگاه انجام شده که حکایت از تخلف آشکار است.

وی در زمینه استفاده از خودروهای نهاد ریاست جمهوری از سوی مسئولان دولت قبل نیز گفت: با پیگیری های مجلس یازده خودرو از 26 خودروی تقریبا گران قیمت بخش تشریفات نهاد ریاست جمهوری که توسط برخی مسئولان دولت گذشته استفاده می شد به نهاد عودت داده شد.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: تنها چهار خودرو از نهاد ریاست جمهوری با انجام مراحل قانونی باید در اختیار رئیس جمهور سابق قرار بگیرد.  

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره وظایف دیوان محاسبات یادآور شد: براساس ماده  25 قانون دیوان محاسبات این نهاد می تواند به مرجع قضایی اعلام جرم کند بنابراین نباید در کار دادستان خللی ایجاد شود.

به گزارش خانه ملت، چندی پیش فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات در مورد تخلف مسئولان دولت گذشته در زمینه دانشگاه ایرانیان گفت: در این پرونده به سه موضوع برخورد کردیم، متوجه شدیم هم تخلف اتفاق افتاده، هم 16 میلیارد تومان از وجوه دولتی به یک حسابی که تحت عنوان حساب دانشگاه ایرانیان است، واریز شده آن هم در مقطع زمانی که هنوز دانشگاه ایرانیان شکل حقوقی نداشته و فرآیند اینکه شکل حقوقی‌اش رسمیت داشته باشد را طی نکرده است.

به دنبال این خبر حمید بقایی از دادستان دیوان محاسبات به کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی شکایت کرد.

وی مدعی است که اظهارات دادستان دیوان محاسبات خلاف واقع بوده است.

در شکایتنامه بقایی آمده است:  متأسفانه آقای فیاض شجاعی دادستان کنونی دیوان محاسبات کشور در بی احترامی آشکار به قانون، رفتار خلاف اخلاق و انصاف را در پیش گرفته و از طریق انجام مصاحبه با رسانه‌های ارتباط جمعی، به طرح اتهامات تکراری و بی‌پایه و اساس علیه اینجانب مبادرت ورزیده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین