کد خبر: ۲۶۱۶۱۱
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش خبرنگار مهر، بعد از برکناری علی دایی و روی کار آمدن حمید درخشان موضعگیری‌های متفاوتی نسبت به این اتفاق صورت گرفت. از نحوه برکناری علی دایی گرفته تا مسائلی که پیرامون انتخاب حمید درخشان و برخی سوابق او وجود داشت.

سیاسی می‌گوید وزیر ورزش به شدت از نحوه برکناری دایی دلخور و ناراحت بوده است. وی همچنین از تماس تلفنی‌اش با علی دایی خبر می‌دهد و می‌گوید در روزهای آینده جلسه‌ای با سرمربی سابق سرخپوشان برای دریافت قراردادش برگزار خواهد کرد.

مباحث تائید نشده در مورد دخالت وزارت ورزش در برکناری سرمربی پرسپولیس و همچنین بازگشت علی کریمی و حتی احتمال برکناری حمید درخشان همه از جمله موضوعاتی است که حمیدرضا سیاسی رئیس هیات مدیره باشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر، به آنها پاسخ داد:

* روز شنبه جلسه‌ای با امیررضا خادم معاون وزارت ورزش برگزار گردید. در این جلسه چه مسائلی مطرح شد؟

بعد از آنکه خادم از مسافرت بازگشت، گزارش کاملی از اتفاقات پرسپولیس در اختیار وی قرار دادیم. محور اصلی جلسه ما نحوه برخورد با اسپانسر باشگاه بود. قرار شد من امروز (یکشنبه) با اسپانسر صحبت کنم و نتیجه را برای بررسی بیشتر در هیات مدیره مطرح کنم.

* درخواست‌های اسپانسر از باشگاه چیست؟

اسپانسر یکسری درخواست‌ها دارد که درحال بررسی آنها هستیم. بخشی از درخواست آنها مربوط به درآمد باشگاه از سازمان لیگ و درآمد استخر مجموعه ورزشی درفشی‌فر است.

* موضع وزیر ورزش درباره برکناری علی دایی چه بود؟

وزیر که اصلا نظر خاصی نه مثبت و نه منفی نسبت به سرمربی پرسپولیس نداشت. این جزو وظایف هیات مدیره است که سرمربی تیم را تغییر دهد. ولی وزیر از نحوه برکناری علی دایی خیلی گلایه داشت. وی تاکید داشت با اسطوره فوتبال ایران آنطور که شایسته بوده است، برخورد نشده که البته ما هم توضیحاتمان را دادیم.

* شما شخصا با وزیر جلسه‌ای داشتید؟

خیر. آقای خادم نظر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان را به ما منتقل کرد. من از طریق خادم متوجه شدم وزیر از نحوه برکناری بسیار بسیار ناراحت است. ما هم توضیح دادیم که به عنوان هیات مدیره نقشی در اجرای حکم نداشتیم.

* روز شنبه جلسه‌ای با دستیاران علی دایی برگزار کرده و حتی گفته شد که از دایی و دستیارانش به خاطر اتفاقات پیش آمده عذرخواهی کرده‌اید؟

بله. باید بگویم به خاطر آن وضعیتی که به تشنج کشیده شد، در شان علی دایی با وی برخورد نشد! من به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره از طرف تمامی اعضا وظیفه داشتم عذرخواهی کنم.

* آیا اینکه بعد از جلسه اعلام شد علی دایی پول قرارداد سال سوم خودش را دریافت نخواهد کرد، صحت دارد؟

نماینده علی دایی که به جلسه آمده بود، اعلام کرد راجع به این موضوع از دایی اختیار نگرفته است. نماینده دایی آمده بود تا فقط راجع به سایر اعضای کادر فنی صحبت کند. ایشان گفتند دایی فعلا به خاطر این وضعیتی که ایجاد شده راجع به مسائل مالی تصمیم نگرفته است. اطمینان دارم در روزهای آینده با دایی در اینباره صحبت خواهیم کرد.

* آیا شما با علی دایی در این چند روز بعد از برکناری، در ارتباط بوده‌اید؟

بله، از آن روز چند مرتبه با هم تماس تلفنی داشتیم.

* در رسانه‌ها اخبار متفاوتی مبنی بر حکم حمید درخشان مطرح می‌شود. بالاخره ایشان سرمربی موقت پرسپولیس هستند یا تا پایان فصل تیم را همراهی خواهند کرد؟

تا زمانیکه قرارداد ما با حمید درخشان بسته نشود، طبیعی است که ایشان سرمربی موقت هستند! به زودی قرارداد درخشان تنظیم خواهد شد که این قرارداد تا پایان فصل جاری است.

* آیا امکان برکناری حمید درخشان هم بعد از گذشته چند هفته وجود دارد؟

باید قبول کنیم که دو، سه هفته زمان کوتاهی است! در هر صورت درخشان باید روی تیم کار کند ولی ما فقط به معیار نتیجه توجه نمی‌کنیم. اگر متوجه شویم که روال پرسپولیس منطقی نیست، آن موقع شروع به تغییر می‌کنیم. ممکن است تیم نتیجه هم نگیرد ولی مثلا در بحث زیرساخت‌ها خوب کار شود. آن موقع دست به تغییر نمی‌زنیم! ما کاملا حمید درخشان را رصد می‌کنیم و طبق شرایط تصمیم خواهیم گرفت.

* بعد از انتخاب حمید درخشان برخی از کارشناسان و پیشکسوتان نسبت به باز شدن پای دلالان به باشگاه اظهار نگرانی کردند. آیا شما به این مسائل در انتخاب درخشان توجه داشته‌اید؟

وقتی یک نفر در این پست قرار می‌گیرد، این مسائل و صحبت‌ها پیش می‌آید. برای ما مهم آیتم‌های مورد نظرمان است! ما به یکسری از آیتم‌ها اصلا نگاه نمی‌کنیم.

* یکی از مسائلی که حمید درخشان بعد از انتخابش به آن اشاره کرد، بازگرداندن علی کریمی به پرسپولیس بود. آیا در اینباره اقدام خاصی انجام داده‌اید؟

بعد از رفتن آقای دایی، مذاکره‌ای با علی کریمی نداشتم. من قبلا و زمانی که علی کریمی در صدد خداحافظی از فوتبال بود، با وی صحبت کردم. به کریمی گفتم که هنوز برای خداحافظی زود است چون جزو بهترین فوتبالیست‌های کشور و از اسطوره‌های بزرگ ورزش ماست ولی آن موقع تصمیم کریمی آنقدر جدی بود که صحبت‌ها من راه به جایی نبرد و وی از فوتبال خداحافظی کرد. حالا ما و همه هموطنان منتظریم تا کریمی مدارج مربیگری را طی کند و به جایگاهی که لیاقتش را دارد برسد.

* از مهرداد پولادی خبر جدیدی دارید؟ آیا هنوز به حضور این بازیکن در پرسپولیس امیدوارید؟

من قبلا از دایی درباره پولادی سئوال کرده بودم که دایی گفت وی ایران نیست و چند وقتی است که خارج از ایران به سر می‌برد. هیچ خبر جدیدی از وی در دست نداریم.

* در برنامه ورزش و مردم که روز جمعه با حضور شما برگزار شد، علیرضا رحیمی (مدیرعامل پیشین باشگاه) گفت شما نوکری فرد دیگری را می‌کنید.

ادبیات رحیمی همین است. واقعا برای باشگاهی که نصف عنوان آن فرهنگی است، متاسف شدم. ما باید روی این قضایا تاکید کنیم. اخلاق برای ما مهمتر است. رحیمی می‌توانست خونسرد و با ادب هر مساله‌ای را بگوید ولی او از چارچوب ادب خارج شد و من ترجیح دادم آن لحظه سکوت کنم.

* در مصاحبه‌های مختلف شما را با عنوان "بساز بفروش" لقب می‌دهند. حتی آقای رحیمی هم این عنوان را چند بار به کار برد.

ادبیات رحیمی همان روز در برنامه ورزش و مردم برای همه مشخص شد. این ادبیات برازنده ایشان است.

* با وضعیتی که در باشگاه حاکم شده، احتمال تغییرات در هیات مدیره هم وجود دارد؟

تعداد اعضای هیات مدیره به اندازه است و فعلا نیازی به تغییرات نیست.

* بهروز منتقمی تا چه زمانی سرپرست باشگاه خواهد بود؟ آیا احتمال انتخاب یک مدیرعامل جدید وجود دارد؟

هنوز روی ماندن یا رفتن منتقمی صحبت خاصی نداشتیم. شخص خاصی به ما معرفی نشده است و همه اعضا در حال بررسی هستند.

* آیا با ایجاد تغییرات اخیر، به روند نتیجه گیری امیدوار هستید؟

تغییراتی که در تیم انجام شد، همه برای بهبود وضعیت باشگاه بود. همه ما رفتنی هستیم. آنچه می‌ماند پرسپولیس است. همه این اقدامات به خاطر هواداران و باشگاه صورت گرفته است. همه باید بدانیم که باید به خاطر پرسپولیس از همه چیز بگذریم. هواداران ما به خاطر نتایج تیم خیلی مایوس و سرخورده بودند و هیات مدیره هم تصمیم گرفت، کار بزرگی انجام بدهد. این کار تبعات خاصی داشت ولی هیات مدیره ترجیح داد به خاطر هواداران این کار را بکند. امیدوارم هواداران هم با حمایت از تیم، زمینه نتیجه گیری را فراهم کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین