کد خبر: ۲۶۲۸۱۸
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
جلسه محاکمه عامل شهادت علی خلیلی دقایقی پیش در دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جلسه محاکمه عامل شهادت علی خلیلی طلبه ناهی از منکر، از دقایقی پیش در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد.

به گزارش تسنیم، اولین جلسه رسیدگی به این پرونده روز 12 خرداد امسال برگزار شد که قاضی اصغرزاده رئیس این شعبه برای انجام برخی استعلام‌های جدید از پزشکی قانونی، رسیدگی به پرونده را به زمان دیگری موکول کرد.

صفری وکیل خانواده شهید خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه محاکمه ضارب شهید خلیلی در ساعت 10 صبح فردا (دوشنبه) اظهار داشت: این جلسه که دومین جلسه محاکمه ضارب شهید خلیلی پس از شهادت ایشان است صبح فردا ساعت 10 صبح به‌صورت علنی در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران برگزار می‌شود.

وی در خصوص روند پیگیری قضایی این پرونده گفت: در جلسه اولیه این پرونده وکلای متهم نسبت به گزارش پزشکی قانونی در خصوص علت تامه مرگ شهید خلیلی شبهاتی را وارد کردند و مدعی بودند که شهادت وی بر اثر سفر عتبات عالیات و بر اساس آلودگی ناشی از این سفر اتفاق افتاده و به گزارش پزشکی قانونی معترض بودند ولی بر اساس کمیسیون پزشکی قانونی و نظر اعضای این کمیسیون مشخص شد که شهید خلیلی بر اثر ضربه متهم به شهادت رسیده است.

دکتر صفری در ادامه در پاسخ به این سؤال که روند نهایی این پرونده به چه حکمی منجر خواهد شد، گفت: در مجموع دادگاه درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌کند و جامعه مذهبی و عموم مردم از دادگاه صالحه این انتظار را دارند که با قصاص متهم ضارب شهید خلیلی درس عبرتی برای جامعه به وجود آید.

وی ادامه داد: خواسته عمومی آن است که این پرونده هرچه سریع‌تر رسیدگی و حکم قصاص برای این متهم جاری شود و خانواده نیز بر قصاص وی مصرّ هستند چرا که به نظر می‌رسد ضارب شهید خلیلی در خصوص اتهام خود جری بوده و با حمله به خانواده وی در صدد دفاع از خود است و به هیچ وجه از کرده خود پشیمان نیست.

شهید علی خلیلی 2 سال پیش در جریان امر به معروف و نهی از منکر توسط متهم این پرونده مورد هجوم قرار گرفت و با ضربه چاقویی که به گردن وی وارد شد حنجره و مری این شهید آسیب دید که منجر به عمل پیوند حنجره و مری شد و در اوایل فروردین امسال پس از تحمل 2 سال درد و رنج به شهادت رسید.

همچنین ضارب شهید خلیلی پس از شهادت وی متواری و در شانزدهم فروردین‌ توسط نیروهای انتظامی دستگیر شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین