کد خبر: ۲۶۳۰۰۸
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۴
رهبر انقلاب در 22 مرداد ماه 93 یکی از اهداف مهم مسوولان امور خارجه را برجسته کردن ویژگی های دیپلماسی ایرانی دانستند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، در اینفوگرافیکی که این پایگاه منتشر کرده، پنج ویژگی اصلی دیپلماسی ایرانی که رهبر انقلاب در این دیدار بیان فرمودند مرور شده است.

اولین ویژگی این دیپلماسی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، پایبندی به موازین شرع است که در عرصه رفتارهای فردی و در محافل دیپلماتیک باید رعایت شود.

نترسیدن از هیبت و تشر قدرت های بزرگ از جمله آمریکا، دومین ویژگی دیپلماسی ایرانی از نگاه معظم له است که نتایج آن ایجاد جاذبه در دل ملت ها و تعظیم و تجلیل سیاست مداران دنیا نسبت به جمهوری اسلامی ایران بیان شده است.

ایشان ویژگی سوم دیپلماسی ایرانی را دفاع صریح، قاطع و واقعی از مظلوم دانسته و جلوگاه آن را دفاع از ملت و مبارزین فلسطینی و لبنانی و موارد مشابه دیگر توصیف کرده اند.

مخالفت جدی با نظام سلطه دیگر ویژگی دیپلماسی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کرده و شاهد آن را مخالفت مقتدرانه مسوولان ما با دخالت سلطه گران و به ویژه آمریکا از ابتدای انقلاب تا کنون دانسته اند.

پنجمین ویژگی دپیلماسی ایرانی از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حفظ سرمایه ملی است که ضرورت آن را پشتوانه دستگاه دیپلماسی و عامل تامین منافع ملی بیان داشته اند.

هم چنین ایشان عناصر سرمایه ملی این ویژگی را دین، استقلال برآمده از انقلاب اسلامی، بسیج، ملت مومن، جوانان انقلابی، سخن قاطع در مقابل زیاده خواهان، دانشمندان، نخبگان و فعالیت های علمی برشمرده اند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین