کد خبر: ۲۶۶۸۸۳
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵
سخنگوی شرکت بی.پی گفت: تولید گاز از میدان گازی مشترک این شرکت با ایران در دریای شمال در هفته جاری آغاز می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سخنگوی شرکت بی پی انگلیس اعلام کرد: تولید دوباره از میدان گازی مشترک بی پی و شرکت ملی نفت ایران در دریای شمال موسوم به میدان رهوم پس از ٤ سال تعطیلی به دلیل تحریم های غرب علیه ایران آغاز می شود.

پیش بینی می شود که تولید از میدان رهوم که ٤ تا ٥ درصد از تقاضای بریتانیا را پیش از تعطیلی آن تامین می کرد، در تعطیلات آخر هفته میلادی (شنبه و یکشنبه) ازسرگرفته شود.

این سخنگو گفت: پس از آنکه دولت بریتانیا این میدان را تحت یک طرح مدیریتی موقت قرار داد که به موجب آن سهم ایران از درآمدهای حاصله از فروش گاز آن تا زمان لغو تحریم ها، در حسابی جداگانه بلوکه می شود، شرکت بی پی مجوز دولت بریتانیا را برای ازسرگیری تولید از میدان رهوم در اختیار گرفته است.

میدان رهوم (Rhum) در سال ١٩٧٧ میلادی در دریای شمال و در ٣٩٠ کیلومتری شمال شرق آبردین (Aberdeen) کشف شد و توسعه آن به صورت سرمایه گذاری مشارکتی میان ایران و شرکت BP انگلیس در دستور کار قرار گرفت به نحوی که ٥٠ درصد سهم در اختیار شرکت BP به عنوان توسعه دهنده و ٥٠ درصد سهم در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار داده شد.

 به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، تولید گاز از این میدان از سال 2٠٠5 تا 2٠١٠ روزانه حدود ٤.٥ میلیون مترمکعب بوده که در سال 2٠١٠ دولت انگلستان به دلیل اعمال تحریم علیه ایران، تولید گاز از این میدان را متوقف کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین