کد خبر: ۲۶۸۴۲۰
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
رئوفیان درباره فضای سیاسی کنونی کشور نیز گفت: امروز در کشور نوعی آرامش حاکم است و از آن فضای پرالتهاب و پر تب و تاب فاصله گرفته ایم
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: دبیرکل حزب ایران زمین گفت: امروز اعضای پایداری می دانند که جایگاه و پایگاهی برای رای نخواهند داشت و کاملا این شرایط را درک و خود را در مخاطره می بیند، بنابراین تلاش می کنند خود را به جامعه روحانیت مبارز، احزاب و افراد معتدل اصول گرا در جهت کسب رای نزدیک و وصل کنند.

ابوالقاسم رئوفیان درباره آینده وحدت اصول گرایان با محوریت پایداری گفت: این موضوعات فرافکنی های رسانه ای است، جناح اصول گرا جریان بزرگی در کشور است و وسعتی به اندازه تمام ایران دارد و دارای طیف های گوناگونی است که باهم دارای هم پوشانی های بسیاری هستند. وی ادامه داد: با این حال به نظر من در این شرایط رسیدن به وحدت منتفی است؛ هر چند ممکن است تلاش هایی در راستای هماهنگی میان گروه های اصولگرا صورت گیرد، اما رسیدن به وحدت نتیجه ای نخواهد داشت. این فعال سیاسی اصول گرا گفت:با توجه به شرایط امروز، دیگر این موضوع که شخص یا فرد دیگری محوریت وحدت اصول گرایان قرار گیرد، مطرح نیست؛ چراکه خلاء وجودی اشخاصی همانند آیت الله مهدوی کنی و عسگراولادی به راحتی پر نخواهد شد.

وی درباره محوریت جبهه پایداری در راستای وحدت اصول گرایان گفت: همانطور که گفتم این موضوع اصلا صحت و امکان ندارد و باید توجه کنیم تا برای پایداری هم لفظ جبهه به کارنبریم، چون جبهه از ائتلاف چند حزب دارای پروانه فعالیت شکل می گیرد، امروز باید پایداری ها پاسخ این سوال را بدهند که از ائتلاف کدام احزاب تشکیل شده اند؟! رئوفیان افزود: امروز این جریان به اسم حزب مجوز رسمی گرفته است؛ در حالیکه حتی بین خودشان هم دارای اختلاف هستند، بنابراین چطور ممکن است بتوانند مدعی محور وحدت اصول گرایان باشند.

دبیرکل حزب ایران زمین با بیان اینکه اعضای پایداری هیچگونه پایگاه اجتماعی ندارند، تصریح کرد: سوابق این افراد نشان می دهد عمل و صحبت امروز آنها در واقع نوعی فرار رو به جلو است، ولی قطعا باید بدانند چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و مدعیان محوریت وحدت به نتیجه ای نخواهند رسید. این فعال سیاسی اصول گرا درباره همایش اخیر وحدت اصول گرایان گفت: هرچند در این همایش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم وارد میدان شد و سخنران آن مصباح یزدی بود و او نیز شخصیتی علمی و فقهی است، اما این ها به معنی این نیست که او می تواند در مسائل سیاسی محوریت وحدت قرار بگیرد.

این عضو شواری مرکزی جبهه ایستادگی درباره وحدت اصول گرایان خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت آیت الله مهدوی کنی با توجه به شخصیت ایشان وحدت نسبی بین اصول گرایان شکل گرفت، بنابراین با توجه به غیبت این روحانی برزگ، وحدت مطلق در این فضا غیرممکن است. رئوفیان اضافه کرد: در هماش اخیر هم مشاهده کردیم تنها سه یا چهار حزب اصول گرا شرکت داشتند که اکثر افراد شرکت کننده هم اعضای پایداری و جمله وزرای سابق دولت نهم و دهم و نمایندگان وابسته به این جریان بودند، شاید این نوع ترکیب برای خود آنها هم این شائبه را وجود آورده که می توانند محوریت وحدت قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اعضای پایداری می دانند که جایگاه و پایگاهی برای رای نخواهند داشت و کاملا این شرایط را درک و خود را در مخاطره می بینند، بنابراین تلاش می کنند خود را به جامعه روحانیت مبارز، احزاب و افراد معتدل اصول گرا در جهت کسب رای نزدیک و وصل کنند. دبیرکل کل حزب ایران زمین تاکید کرد: دوستان ما باید نسبت به این قضیه هوشیار بوده و از تندروی و افراط گری دروی کنند. این فعال سیاسی اصول گرا با بیان اینکه مردم نسبت به عملکرد و رفتار همه جریان ها هوشیار هستند، تصریح کرد: امروز مردم می دانند چه کسانی در مجلس علم مخالفت با دولت و تیم مذاکره کننده که مورد تایید رهبری است را برافراشته اند، یک روز همایش دلواپسان برگزاری می کنند و روز دیگر با روش های مختلف سعی در مختل کردن فضا برای حرکت دولت را دارند.

وی افزود: مردم ما زیرک هستند؛ هر چند در دوره ای وعده ها و شعارهای جریانی آنها را به این نتیجه رساند که باید به آن جریان رو کنند و رای دهند، ولی امروز کارنامه و عملکرد آنها برای همه مردم مشخص و روشن است و مردم از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند. رئوفیان درباره فضای سیاسی کنونی کشور نیز گفت: امروز در کشور نوعی آرامش حاکم است و از آن فضای پرالتهاب و پر تب و تاب فاصله گرفته ایم؛ فضایی که اگر رییس جمهور قصد داشت سخنرانی کند، همه نگران و بعد از آن جامعه دچار التهاب می شد.

به گزارش ایلنا، وی افزود: هنوز هم این نوع ادبیات را در مجلس از سوی برخی نمایندگان مشاهده می کنیم که از حرف ها و صحبت های آنان بوی اختلاف و تخریب می آید. دبیرکل حزب ایران زمین در پایان گفت: مردم می دانند که چه کسی درجهت توصیه های رهبری حرکت می کنند و در انتخابات مجلس آینده هم قطعا به کسانی که در چارچوب منافع ملی و رعایت خط قرمزها قدم برمی دارند، رای خواهند داد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x