کد خبر: ۲۷۰۲۴۷
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
محدودیت‌هایی را برای وارد کردن واگن های دست دوم ایجاد کرده‌ایم از جمله اینکه هر شرکتی که قصد وارد کردن واگن‌های دست دوم را دارد باید به‌‌ همان میزان از شرکت های تولید کننده داخلی، واگن خریداری کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما هم مخالف ورود واگن‌های دست دوم چینی هستیم، گفت: بخش عمده‌ای از مجوز ورود واگن‌های دست دوم در دولت قبل صادر شده است و در حال حاضر نمی‌توانیم این مجوز‌ها را لغو کنیم.

محسن پورسید آقایی در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه شرایطی را برای ورود واگن‌های دست دوم گذاشته‌ایم، ادامه داد: هر چند نمی‌توانیم مجوزهای از قبل صادر شده را لغو کنیم اما محدودیت‌هایی را برای وارد کردن واگن‌های دست دوم ایجاد کرده‌ایم از جمله اینکه هر شرکتی که قصد وارد کردن واگنهای دست دوم را دارد باید به‌‌‌ همان میزان از شرکت‌های تولید کننده داخلی، واگن خریداری کند.

وی ادامه داد: همچنین برای ورود واگن‌های دست دوم شرط سن گذاشته‌ایم و شرکت‌ها نمی‌توانند واگنهای دست دوم با سن بالا را وارد ناوگان کنند.

پورسید آقایی با بیان اینکه بسیاری از واگنهای اروپایی که وارد می شود از واگنهای موجود در شبکه ریلی کشور کیفیت بیشتری دارند، تصریح کرد: در حال حاضر سن برخی از واگن‌های موجود در ناوگان ریلی کشورمان به بالای ۴۵ سال می‌رسد و قطعا در این شرایط وارد کردن واگن‌های اروپایی بسیار بهتر از استفاده از این واگن‌های موجود است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین