کد خبر: ۲۷۱۱۲۸
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۵
ثبت‌نام در کاروان‌های عمره‌ 94 - 93 از صبح روز پنج‌شنبه 29 آبان‌ماه آغاز می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:‌ سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای، نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله اول عمره مفرده 94-93 را اعلام کرد. 

به گزارش آفتاب، در متن این اطلاعیه آمده است:

ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله اول عمره امسال (پروازهای حدفاصل 1393/09/13 تا 1393/12/20) از تاریخ 1393/08/29 به‌ ترتیب در هر استان برابر جدول ذیل و اطلاعیه‌هایی که طبق جدول استانی از سوی دفاتر حج و زیارت استان در روزنامه‌های محلی و استانی منتشر می‌شود، آغاز می‌شود. ضمناً گروه‌های اعزامی مرحله دوم عمره (پروازهای حدفاصل 1393/12/21 تا 1394/03/27) به همراه ضوابط و شرایط مربوطه حدودا از نیمه بهمن‌ماه اعلام خواهد شد.

الف) مشمولین ثبت‌نام:

آن‌ دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه www.fakher.haj.ir به درج اطلاعات اقدام کرده‌اند و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آن‌ها با رنگ سفید مشخص شده باشد، به‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل (در قالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز در حدفاصل پروازهای مرحله اول 1393/09/13 تا 1393/12/20 را خواهند داشت.

استاناولویتزمان مراجعه
آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری،خراسان‌رضوی، زنجان، مرکزی، یزد،کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمانیک تا 350از ساعت 9 صبح روز 1393/08/29
تهران، قم، البرز، قزوین، فارسیک تا 350از ساعت نه صبح روز 1393/08/30
اردبیل، آ.غربی، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستانیک تا 350از ساعت نه صبح روز 1393/09/01

نکته‌:

* برای رزرو و ثبت نام باید به سامانه‌ی اینترنتی www.fakher.haj.ir مراجعه کرد.


* در صورت رزرو و ثبت نام نکردن، ظرفیت کاروان‌ها در این مرحله با اولویت‌های بعدی تکمیل می‌شود.

با توجه به این‌که دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 1386/01/05) تنها به‌ شرط تبدیل کردن کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت، بنابراین متقاضیانی که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام نکرده‌اند باید با مراجعه به شعب بانک‌ ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام کنند. بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

* اولویت‌های فراخوان شده‌ اصلی چنانچه در مهلت تعیین‌ شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام نکنند و یا در مهلت 72 ساعت بعد از رزرو برای ثبت‌نام قطعی به دفاتر زیارتی مراجعه نکنند برابر جدول ذیل ظرفیت خالی گروه‌ها از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌شود.

اولویت ذخیره زمان مراجعه
تا 400 از 9 صبح روز 1393/9/4
تا 450 از 9 صبح روز 1393/9/8
تا 500 از 9 صبح روز 1393/9/12

برای رزرو و ثبت‌نام لازم است به سامانه‌ی اینترنتی www.fakher.haj.ir مراجعه کرد.

توضیح مهم

دعوت از این اولویت‌ها صرفاً در این مرحله و فقط به منظور مراجعه به سامانه فاخر و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت‌نام در صورت تمایل است و درصورت تکمیل گروه‌ها، ثبت‌نام متوقف و تعهدی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

در صورت تکمیل نشدن برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 501 به بعد نیز به‌ همین روش متعاقباً از سوی دفاتر حج و زیارت برای مراجعه و اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام دعوت می‌شود. ضمناً بامراجعه به سامانه فاخر و تشکیل گروه، در هر زمان نیز می‌توان از امکان ثبت نام در کاروان مطلع شد.

توجه: تشرف عمره گذاران در هر زمان به صدور به موقع روادید از سوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی منوط است.

ب) تاریخ درج اطلاعیه‌های استانی:

اطلاعیه‌های استانی از سوی دفاتر حج و زیارت استان‌ها و به ترتیب، طبق جدول ذیل از طریق روزنامه‌های محلی و نیز وب‌سایت اطلاع‌رسانی مدیریت حج و زیارت استان‌ها برابر جدول زمان‌بندی ذیل اعلام خواهد شد.


ردیفاستانتاریخ
1آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌رضوی، زنجان، مرکزی، یزد، کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان1393/8/27
2تهران، قم، البرز، قزوین، فارس1393/8/28
3اردبیل،آ.غربی،ایلام،کرمانشاه،بوشهر،خوزستان،سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان1393/8/29

تا قبل از شروع ثبت نام، هیچ‌یک از دفاتر خدمات زیارتی به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آن‌ها به‌هیچ وجه و تحت عناوین ذخیره و فهرست انتظار مجاز نبوده و ثبت‌نام اولیه فقط در روز و ساعت اعلام‌شده ازسوی دفتر حج وزیارت استان‌ها انجام خواهد شد.

ج) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

1- امسال بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره با مراجعه مستقیم به سامانه www.Fakher.haj.ir فراهم شده است. قطعاً تأکید می‌شود تا قبل از شروع ثبت نام قطعی در کاروان‌ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه‌ی رزرو جا برای نهایی کردن ثبت نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه فرمایید.

2- هرگونه رزرو و ثبت‌نام اولیه برای اعضای گروه از سوی سرگروه یا با استفاده از کد ملی و کلمه عبور سرگروه امکان‌پذیر خواهد بود. از این‌رو لازم است سرگروه‌ها با مراجعه به سامانه فاخر وضعیت گروه را به مرحله ثبت‌نام در کاروان‌ها رسانده باشند.

3- قطعی کردن ثبت‌نام به مراجعه به‌موقع و به‌همراه مدارک مورد نیاز (قیدشده در برگه رزرو جا) به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده منوط خواهد بود. از این‌رو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان نکرده باشند ابتدا باید مراحل اولیه را در سامانه مذکور طی کرده و سپس به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا در گروه پروازی مورد نظر اقدام کنند.

4- هزینه‌های سفر مشمولان تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه‌های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما است در قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هر گروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین شده است که باید برابر قیمت‌های مصوب دفتر حج و زیارت، این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد.

5- تمام دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند تا در صورت تمایل و مراجعه متقاضیان، از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام کنند، لیکن دوباره تأکید می‌شود این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام قطعی موکول نکنید.

6- تمام متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت فاخر ضمن اطلاع از وضعیت کلی گروه و شرایط اعزام، با توجه به راهنمای مربوطه از اولویت افراد نیز مطلع شوند.

7- به منظور تسهیل در انجام رزرواسیون در روزهای ثبت نام امکان تغییر اعضا صرفاً از ساعت 13 تا 24 امکان‌پذیر خواهد بود. ضمناً تغییر استان محل اعزام در سه روز اشاره شده، برای ثبت نام میسر نخواهد بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین