کد خبر: ۲۸۰۰۲۴
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۹
رئیس جمهور گفت: معرفی آثار تاریخی فرهنگی ایران به جهان باعث رفع ایران هراسی و بسیاری از اتهامات خواهد شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در مراسم رونمایی از 349 شیء تاریخی فرهنگی بازگردانده شده از بلژیک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آثار تاریخی و فرهنگی که در موزه ملی ایران و سایر موزه‌ها نگهداری می‌شود برای ما بسیار اهمیت دارد؛ چرا که ما را به تاریخ دور و گذشته متصل می‌کند.

روحانی با اشاره به این‌که بسیاری از این آثار متعلق به 3 هزار تا 4 هزار سال پیش است و شاید بیشتر، تصریح کرد: آثار تاریخی برای معرفی فرهنگ ایران به جهان بسیار اهمیت دارد.

رئیس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: از آثار تاریخی روشن می‌شود که ملت ایران در گذشته برای زندگی خود، روشنایی خانه‌های خود و دفاع از خود از چه وسایلی استفاده می‌کردند.

روحانی با بیان این‌که این اشیاء و آثار مجموعه تاریخ مجسم هستند، افزود: این آثار ما را به خوبی به جهان معرفی می‌کند و باید هرچه وسیع‌تر آنها را به دنیا و همچنین جوانان خودمان معرفی کنیم. چرا که به ما گذشته را نشان می‌دهد که چه تمدن بلندی داشته‌ایم و همچنین امروز می‌توانیم برای آینده از ‌آن درس بگیریم.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که با نشان دادن آثار تاریخی کشورمان به جهان در رفع شدن ایران هراسی‌ها و اتهامات بسیار تأثیرگذار خواهیم بود، گفت: باید وسیله‌ای را فراهم کنیم که مردم جهان و جوانان خودمان این آثار را ببینند؛ چراکه این آثار چراغی از گذشته‌های دور است که آن زمان را برای ما روشن می‌کند و به ما نشان می‌دهد که برای آینده چه کنیم.

روحانی ضمن خسته نباشید به بخش‌های حقوقی و میراث فرهنگی برای بازگرداندن این مجموعه بزرگ به ایران، خاطرنشان کرد: کار عظیمی انجام شده است تا اموال بسیار ذی‌قیمت با این حجم از کیفیت و کمیت به کشور بازگردد.

روحانی با اشاره به این‌که این اشیاء شامل 349 اثر مهم تاریخی باستانی کشورمان هستند، افزود: این اتفاق نشان از توانمندی بخش حقوقی کشور دارد و به ملت ایران تبریک می‌گویم که توانسته‌اند این آثار را به کشور بازگردانند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین