کد خبر: ۲۸۱۸۳۹
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۵
یکی از زندانیان سابق گروه تروریستی داعش فاش کرد این گروه برای شکنجه زندانیانش شیوه‌های هولناکی دارند که یکی از آین شیوه‌ها استفاده از گازهای شیمیایی است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از  پایگاه خبری ایلاف، یکی از زندانیان سابق داعش فاش ساخت این گروه تروریستی برای شکنجه زندانیانش از گازهای شیمیایی استفاده می‌کند. 

 «ابوصفیه الیمنی» که پس از فرار از زندان داعش به دانمارک گریخته است فاش ساخت داعشی‌ها برای شکنجه زندانیانشان شیوه‌های هولناکی دارند که یکی از آین شیوه‌ها استفاده از گازهای شیمیایی است. 

ابوصفیه الیمنی از سرکردگان داعش بود که به مدت دوماه در زندان داعش گرفتار شد و پس از آن توانست از زندان بگریزد و به دانمارک پناه ببرد. 

او کتابی را با عنوان «انفجار، در کشف و رسوایی اسرار» نوشته و منشر کرده است که در آن از وحشیگری‌های داعش پرده برداشته است. 

در این کتاب ابعادی از بلا‌ها و مصیبت‌هایی که داعش بر سر مردم سوریه و عراق می‌آورد افشا شده است که غارت اموال، تجاوز، قتل، و... نمونه‌ای از این موارد است. وی برای بیان واضح‌تر وحشیگری داعش در بخشی از کتاب خود از شکنجه زندانیان و شیوه‌هایی چون کندن پوست زندانیان می‌نویسد. حتی در بخشی از کتابش آمده است داعش به زندانیان اجازه وضو گرفتن و نماز خواندن هم نمی‌دهد. 

در این کتاب شکنجه‌های داعش در دو بخش روانی و جسمی ذکر شده است و خطرناک‌ترین شکنجه‌ها، استفاده از گازهای شیمیایی علیه زندانیان عنوان شده است. 

نویسنده کتاب متذکر می‌شود عوارض استفاده از گازهای شیمیایی را بر روی دست کم ده نفر از زندانیان به چشم دیده‌ام. 

وی در بخشی از کتابش نوشت: «ابو محمد المغربی، یکی از سرکردگان داعش برخی از زندانیان را مجبور می‌کرد ماده‌ای شیمیایی را بو کنند، وقتی فردی این ماده را بو می‌کرد تمام وجودش می‌سوخت و دچار حالت تهوع شدید و دردی غیرقابل تحمل در نواحی حنجره، بینی و اعضای داخلی می‌شد.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین