کد خبر: ۲۸۱۹۹۳
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۲
مهر: یک جوان ۲۵ ساله روزانه به مدت ۴ ساعت از خودش در یک حالت ثابت و بی سروصدا فیلمبرداری می کند و در یوتیوب قرار می دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: «بنجامین بنت» احتمالا عجیب‌ترین کاربر یوتیوب باشد. او در شش ماه گذشته خیلی ساکت و آرام و با لبخند جلوی دوربین می‌نشیند و به لنز خیره می‌شود. بنجامین تاکنون ۱۲۰ ساعت فیلم به همین شکل از خودش در یوتیوب بدون هیچ توضیحی منتشر کرده است.
 
فیلم های بنجامین بدون هیچ صدا و صوتی ساخته شده اند و برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده که هدف این پسر از ساخت و انتشار این فیلم ها چیست ؟ با اینکه برخی فکر میکنند این حرکت بنجامین نوعی هنرنمایی است اما عده ای هم اعتقاد دارند که وی یک بیمار روانی است و دلیل مشخصی برای این کار وجود ندارد.


چند روز پیش در یک مصاحبه این سوال از بنجامین پرسیده شد و بنجامین جواب عجیب و غریبی به آن داد و گفت: « من نمی‌دانم چرا این کار را انجام می‌دهم. اما به نظرم چنین فیلمی در اینترنت وجود نداشت و لازم بود که این کار انجام شود و هیچ کس نبود که این کار را انجام دهد.»
 
بنجامین درباره واکنش مخاطبان فیلم‌هایش هم حرف‌های جالبی زد؛ او گفت که صندوق پیام هایش پر از سوالات کاربرانی که از وی دلیل کارش را پرسیده اند اما او این سوال را اصلا مناسب نمی‌داند و معتقد است می‌توان کارش را نوعی هنر اجرایی و یا به اصطلاح «performance art» دانست که وی علاقه زیادی به انجام آن دارد. بنجامین اعتقاد دارد کسانی که فیلمش را می‌بینند حتما این موضوع را درک می کنند و اگر فکر می‌کنند که آن را نمی‌فهمند، همین نفهمیدن آنها درک درستشان از این موضوع است.»
 
به گزارش مهر، یکی از سوالات متداول کاربران از بنجامین است که آیا وی در این زمان به آب، غذا، توالت نیاز پیدا می‌کند؟ اما بنجامین دوست ندارد که رازهایش را فاش کند. همچنین می گوید که لبخند جزء اصلی این فیلم است و دوست دارد با همین لبخند به جهانیان شناسانده شود.

بنجامین زمان ضبط فیلم‌هایش به هیچ کدام از اتفاقاتی که در اطرافش می‌افتد واکنش نشان نمی دهد و هیچ چیزی نمی تواند پرش و یا تکانی به بدن او بدهد. ساخت این فیلم برای بنجامین انقدر مهم شده که حاضر است مانند یک کار تمام وقت در هفته انجام دهد به طوری که شاید تصمیم بگیرد هفته ای ۴۰ ساعت ساکت و آرام رو به لنز دوربین بنشیند.
 
بنجامین اغلب به پیامهایی که برایش می فرستند بی اعتناست اما می گوید بیشتر کاربران به حرکتش واکنش مثبت نشان دادند و به این فیلم ها علاقمندند و و اکثر ایمیل های دریافتی اش حاوی پیامهای مثبت و حمایتی بوده است.
 
حالا باید دید آقای عجیب تا چه زمانی به این کارش ادامه خواهد داد؟  آیا برنامه تازه ای برای ویدئوهایش دارد یا قرار است فقط ساکت و آرام در گوشه ای از اتاق به دوربین زل بزند؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین