کد خبر: ۲۸۲۸۰۶
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۳
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق کیف و گوشی های تلفن همراه از دفاتر بیمه، خدماتی، آژانس‌های مسافرتی و غیره خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: در روز 23 آذر ماه امسال و از طریق مرکز فوریتهای پلیسی 110، وقوع یک فقره سرقت کیف دستی و گوشی تلفن همراه به شیوه "کش روی" از داخل یک آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی، به کلانتری 101 تجریش اعلام شد و با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کش روی" و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
مالباخته (شاکیه) پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی، در شکایت خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 15 روز 23 آذرماه جوان ناشناسی وارد آموزشگاه هنرهای نمایشی در خیابان شریعتی خیابان موسیوند و مدعی ثبت نام در رشته بازیگری شد؛ در زمان حضور این شخص در داخل آموزشگاه و در حالیکه مدام در حال صحبت کردن با گوشی تلفن همراهش بود، برای آوردن مدارک ثبت نام به داخل یکی از اتاق‌ها رفتم اما پس از مراجعه به محل کار خود دیگر این جوان را مشاهده نکردم؛ چند دقیقه ای از رفتن این شخص گذشته بود که متوجه نبود گوشی تلفن همراه خود شدم و در زمان وارسی میز کار خود متوجه نبود لپ تاپ، مبلغ شش میلیون و 400 تومان وجه نقد داخل میز، چند عدد عابربانک حاوی رمز متعلق به آموزشگاه و .... شدم. بلافاصله تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل آموزشگاه را بازبینی کرده و در کمال تعجب متوجه شدم که همان جوان مدعی ثبت نام در رشته بازیگری، در زمانی کمتر از یک دقیقه و باسوء استفاده از عدم حضور بنده اقدام به سرقت تمامی این اموال کرده و از آموزشگاه خارج شده است.
 
طرح شکایت‌های مشابه
 
با طرح شکایتهای مشابه از سوی مدیران برخی مراکز تجاری و خدماتی سطح شهر تهران، کارآگاهان از وقوع سرقتهای مشابه در این مراکز اطلاع پیدا کردند.
 
مدیر یکی از آژانس‌های مسافرتی در شکایت خود عنوان کرد: شخص ناشناسی به آژانس مسافرتی بنده واقع در خیابان سهروردی آمد و ضمن معرفی خود به عنوان مسافر، در یک لحظه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه یکی از کارمندان بنده کرد.
 
مدیر یک دفتر بیمه در خیابان شهید بهشتی نیز به کارآگاهان گفت: فردی وارد دفتر بیمه شد و همزمان با ورود این شخص به داخل دفتر، تلفنی به دفتر زده شد مبنی بر اینکه یک بسته پستی از سوی بیمه مرکزی توسط مأمور پست به مقابل ساختمان آورده شده است؛ برای تحویل گرفتن بسته به پائین ساختمان مراجعه کرده اما فردی را مشاهده نکردم؛ در زمان مراجعه به دفتر متوجه عدم حضور این شخص و در ادامه آن سرقت گوشی تلفن همراه، وجوه نقد داخل کشوی میز و ... شدم . وقتی دوربین‌های مداربسته داخل دفتر را مشاهده کردم، متوجه انجام سرقت توسط این شخص شدم که در تمام مدت حضورش در دفتر، دائما با گوشی تلفن همراه خود صحبت می‌کرد.
 
در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته محل ارتکاب سرقتها، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقتها توسط جوانی حدودا 35 ساله انجام شده است. با بدست آمدن تصاویر دوربین‌های مداربسته و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه‌دار به نام علیرضا . ق (37 ساله) و دارای سوابق متعدد در زمینه کیف قاپی و سرقت اماکن شدند که تصویر وی از سیستم جامع پلیس استخراج و توسط تمامی شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت.
 
با توجه به تمامی دلایل، شواهد و مدارک موجود در خصوص ارتکاب سرقتها توسط علیرضا . ق، مخفیگاه و محل تردد وی در منطقه شوش خیابان شهید ابراهیمی شناسایی و در ساعت 20 روز پنجم بهمن ماه ، در لحظه سوار شدن به یک دستگاه خودرو پژو 405 خاکستری رنگ دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
 
سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به تصاویر به دست آمده از محلهای سرقت و قطعی بودن ارتکاب سرقتها از سوی متهم و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.
 
وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین