کد خبر: ۲۸۳۰۰۱
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۷
سخنگوي ستاد ائتلاف بزرگ بر رفع مشكلات اقتصادي مردم از طريق اتاق بازرگاني تاكيد كرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب- سرویس اقتصادی: ابوالفضل روغني گلپايگاني ضمن بيان اين مطلب، گفت: يكي از اولويت‌هاي اعضاي هيات نمايندگان اتاق بازرگاني به ويژه اعضاي ستاد ائتلاف بزرگ، برطرف كردن مشكلات معيشتي مردم است به گونه‌اي كه اتاق بازرگاني مي‌تواند با انتقال مشكلات مردم به قواي سه گانه زمينه ارتقا و بهبود زندگي شهروندان را رقم بزند.

به گزارش آفتاب، وي با اشاره به این كه اتاق بازرگاني نقش مشاور براي سه قوه در كشور را دارد، خاطرنشان ساخت: شايد اتاق‌هاي بازرگاني توان اجرايي نداشته باشند اما حضور در جلسات سران 3 قوه در كشور و انعكاس مشكلات مردم، نقطه قوت آن‌ها به شمار مي‌رود ضمن آن كه تا كنون نيز قوانين خوبي نظير قانون حمايت از توليد و نيز رفع قوانين مزاحم براي فعاليت ساده‌تر بخش‌هاي توليدي و كشاورزي و صنعتي از جمله اين آثار مثبت مشاوره  اتاق با دولت بوده است.

نايب رييس كميسيون صنايع اتاق ايران، با تاكيد بر حضور حداكثري مشاركت در اين دوره از انتخابات اتاق‌هاي بازرگاني تصريح كرد: يكي از الويت‌هاي ما در دوره هشتم، تشويق به مشارکت بيش‌تر نسبت به دوره‌هاي گذشته انتخابات است كه تاكنون نیز اين امر با افزایش تعداد نامزدهای انتخابات محقق شده است و امیدواریم در نهايت مشاركت راي دهندگان نیزافزايش يابد.

روغني يادآور شد: افزايش توانمندي تشكل‌ها از اولويت‌هاي اصلي در اين دوره است به طوري كه اعضاي ستاد ائتلاف بزرگ درصدد ايجاد اتاقي چابك و شفاف و پاسخگوست.

وي با بيان آن كه برنامه‌هاي اين ستاد به زودي در اختيار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت، تصريح كرد: در واقع مهم‌ترين هدفمان، خروج تک صدايي از اتاق و تحقق چندصدايي در راستاي حل مشكلات اقتصادي است به گونه‌اي امكان بيان ديدگاه‌هاي مختلف از سوي همه اعضا وجود داشته باشد و در نهايت بهترين تصميم اخذ شود.

ريس سنديكاي چوب و كاغذ ايران، با تاكيد بر ترويج هرچه بيش‌تر خصوصي سازي و نيز اجراي گسترده‌تر اصل 44 قانون اساسي گفت: از آنجا كه اتاق محلي براي تبادل نظرات مختلف است، شرايط بايد به گونه‌اي فراهم شود تا قوانين دست و پا گير به منظور اجراي هرچه بهتر اصل 44 در كشور رفع شده و در ازاي آن قوانين مربوط به تسريع در روند خصوصي سازي نهادينه شود.

روغني با اشاره به این كه اتاق داراي ظرفيت‌هاي متعددي است، گفت: خوشبختانه دولت يازدهم براي تداوم جلسات شوراي گفت و گو آمادگي كامل دارد كه اين امر نشان دهنده عزم دولت براي تعامل بيش‌تر با بخش خصوصي است و ما هم از اين اتفاق مهم و مطلوب استقبال كرده تا با ارائه مشاوره مناسب به دولتمردان زمينه برطرف شدن مشكلات اقتصادي فراهم شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین