کد خبر: ۲۸۳۱۰۴
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴
حدود 100 زن آلمانی به عراق و سوریه رفته اند تا به همسران خود در جنگ کمک کنند یا به صفوف گروه تروریستی داعش بپیوندند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نشریه اشپیگل آلمان خبر داده است، حدود 100 زن آلمانی به عراق و سوریه رفته اند تا به همسران خود در جنگ کمک کنند یا به صفوف گروه تروریستی داعش بپیوندند.

به گزارش ایرنا، اشپیگل در گزارش خود با استناد به اطلاعات دستگاه های امنیتی آلمان تصریح می کند، حدود 100 زن آلمانی 16 تا 27 ساله به مناطق جنگی سوریه و عراق رفته اند تا با داعش همکاری کنند.

همسران برخی از این زنان اعضای فعال داعش در مناطق درگیری هستند و برخی دیگر نیز با هدف پیوستن به تروریست های داعش راه سوریه و عراق را در پیش گرفته اند.

این گزارش اضافه می کند، نیمی از زنان مذکور در تابستان گذشته آلمان را ترک کرده اند.

«توماس دی میزیری» وزیر کشور آلمان پیش از این اعلام کرده بود که بیش از 600 آلمانی به سوریه و عراق رفته اند تا به سازمان تروریستی داعش بپیوندند و در ماه گذشته میلادی نیز بر این تعداد افزوده شده است.

چهارشنبه گذشته، دولت آلمان طرحی را به پارلمان این کشور تقدیم کرد که بر اساس آن کسانی که برای پیوستن به اردوگاه های تروریستی در خارج از این کشور تلاش می کنند مجرم شناخته شوند.

این طرح به زودی قرار است در پارلمان به بحث و رای گذاشته شود.

سازمان ملل متحد پیشتر در گزارشی اعلام کرد: در سال های اخیر حدود 15 هزار نیروی افراطی خارجی از 80 کشور دنیا در قالب گروه هایی چون «داعش» در سوریه و عراق فعالیت داشته اند.

بر پایه این گزارش، از سال 2010 میلادی تاکنون شمار تروریست های خارجی در سوریه و عراق نسبت به فاصله سال های 1990 تا 2010 میلادی، چندین برابر شده و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین