کد خبر: ۲۸۳۱۰۵
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵
این کوهنوردان عضو گروه اشکان از استان لرستان روز جمعه ۱۷بهمن‌ماه قصد صعود به ارتفاعات کوه گرین را داشتند که متأسفانه در طول مسیر راه را گم می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: 19 کوهنورد بروجردی که در ارتفاعات گرین نهاوند گرفتار شده بودند در عملیات پنج ساعته سرخ‌پوشان هلال‌احمر نجات یافتند.

به گزارش ایران، «محمدتقی شهبازی» رئیس هلال‌احمر نهاوند گفت: این کوهنوردان عضو گروه اشکان از استان لرستان روز جمعه ۱۷بهمن‌ماه قصد صعود به ارتفاعات کوه گرین را داشتند که متأسفانه در طول مسیر راه را گم می‌کنند. شهبازی گفت: از ساعت 3بعدازظهر جمعه تیم‌های امداد و نجات هلال احمر، اورژانس، دهیار و تیم امداد و نجات روستایی وراینه در دامنه کوه گرین واقع در منطقه گاماسیاب مستقر شدند و عملیات امداد و نجات کوهنوردان گمشده در ارتفاعات گرین را آغاز کردند. وی افزود: در نخستین اقدام و بعد از شناسایی موقعیت کوهنوردان گم شده به وسیله جی‌پی‌اس یک زخمی به نام «جواد بهاری» ۶۴ ساله معلم بازنشسته که از ارتفاعات گرین سقوط کرده و دچار ترومای سر و کمر شده بود با کمک بالگرد امداد هوایی به بیمارستان بعثت همدان منتقل شد. رئیس هلال‌احمر نهاوند گفت: سه کوهنورد دیگر که در یخچالی در منطقه غار قوش گرفتار آمده بودند ردیابی و توسط تیم‌های امداد و نجات اورژانس و هلال‌احمر به دامنه کوه منتقل شدند.

محمدتقی شهبازی بیان داشت: ۱۵کوهنورد دیگر از اعضای این گروه نیز با هدایت و کمک اعضای تیم‌های امداد و نجات به پناهگاه شماره یک ارتفاعات گرین هدایت و از آنجا به دامنه کوه منتقل شدند.

شهبازی با بیان اینکه عملیات امداد و نجات این کوهنوردان بیش از پنج ساعت طول کشید، گفت: بخشدار مرکزی نهاوند، تیم‌های امداد و نجات هلال‌احمر، اورژانس، دهیار و تیم امداد و نجات کوهستان روستای وراینه در این عملیات شرکت داشتند.

کوه گرین از رشته کوه‌های مهم غرب ایران در نهاوند است که قله بلند آن به نام یال کبود در کوه چهل نابالغان با ارتفاع تقریبی سه هزار و ۸۵۰  متر در جنوب نهاوند واقع شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین