کد خبر: ۲۸۳۱۷۳
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۴
سرپرست دادگاه کیفری استان تهران گفت: زمان اجرای دقیق حکم «محمدرضا رحیمی» باید از سوی دادسرا تعیین شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محسن افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، گفت: اگر شرایط اجرای حکم مهیا باشد حکم اجرا خواهد شد. چگونگی اجرای حکم محمدرضا رحیمی (5 سال و 91 روز حبس، پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی) را باید از دادسرا جویا شوید.

به گزارش ایسنا، پس از صدور کیفرخواست برای محمدرضا رحیمی در روزهای پایانی سال 92 پرونده معاون اول محمود احمدی نژاد برای رسیدگی به اتهاماتی که تاکنون رسما از آنها نامی برده نشده است به شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

این شعبه به ریاست قاضی سیامک مدیرخراسانی در روزهای سوم و هفدهم خردادماه 93 به اتهامات رحیمی رسیدگی کرد.

قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران اخیرا اعلام کرد که اوایل شهریور ماه حکم این پرونده صادر می‌شود.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه اول بهمن 93 خبر اعلام نظر دیوان عالی کشور نسبت به حکم صادره از سوی شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران درباره محمدرضا رحیمی منتشر شد و بر این اساس مشخص شد که معاون اول دولت احمدی نژاد نهایتا به پنج سال و 91 روز حبس و پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده است.

شعبه 11 دیوان عالی کشور با وارد ندانستن اتهام «تشکیل یا رهبری شبکه چند نفری برای ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری»، اتهامات محمدرضا رحیمی را اخذ رشوه و تحصیل مال از طریق نامشروع عنوان کرده است.

همچنین وکیل‌مدافع محمدرضا رحیمی در 14 بهمن ماه در گفت‌وگویی به ایسنا گفت که درخواست اعاده دادرسی نسبت به حکم صادره درباره موکلش را به دیوان عالی کشور ارائه داده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین