کد خبر: ۲۸۳۲۴۸
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
درگیری زمانی رخ داد که نیروهای امنیتی یکشنبه شب مانع از ورود گروهی از هواداران به داخل ورزشگاه برای تماشای یک دیدار لیگ داخلی از بیم ازدحام جمعیت شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گفته این نیروها، پلیس مصر برای متفرق کردن هواداران شورشی فوتبال که سعی داشتند با زور وارد ورزشگاه شوند از گاز اشک آور استفاده کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره قطر این درگیری زمانی رخ داد که نیروهای امنیتی یکشنبه شب مانع از ورود گروهی از هواداران به داخل ورزشگاه برای تماشای یک دیدار لیگ داخلی از بیم ازدحام جمعیت شدند.

از زمان کشته شدن بیش از 70 هوادار فوتبال در سه سال پیش در شهر پورت سعید که مرگبارترین شورش ورزشی در تاریخ مصر محسوب می شود ، دیدارهای داخلی با حضور تماشاگران کم درحدی بسیار پایین تر از ظرفیت ورزشگاهای برگزار می شوند.

درهمین حال خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی مصر درگفت وگو با این خبرگزاری کشته شدن دست کم پنج نفر را در جریان درگیری پیش از دیدار دو تیم زامالک و انپی در لیگ داخلی در قاهره مورد تایید قرار داده اند.

به گفته این نیروها، پلیس مصر برای متفرق کردن هواداران شورشی فوتبال که سعی داشتند با زور وارد ورزشگاه شوند از گاز اشک آور استفاده کرد.

یک سخنگوی وزارت بهداشت مصر نیز به رویترز اطلاع داد که بیست نفر نیز در این درگیریها زخمی شده اند.

وزارت کشور مصر نیز بدون ذکر جزئیات گفت: شمار عظمیی ازهواداران باشگاه زامالک به ورزشگاه دفاع هوایی آمدند تا در این دیدار حصور یابند وآنان سعی داشتند با هجوم خود به سمت دروازه ها با زور وارد ورزشگاه شوند ولی نیروهای امنیتی از تداوم تهاجم آنها به تاسیسات ورزشگاه جلوگیری کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین