کد خبر: ۲۸۳۵۲۷
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سایت هفته نامه مثلث نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین علوی كه در جشن سالگرد انقلاب که از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری استان قم در مسجد حضرت زین العابدین(ع) برگزار شد، شركت كرده بود گلايه‌هاي زيادي را مطرح كرد. معلوم بود كه وزير اطلاعات از موضوع يك دروغ پردازي ناراحت است. او گفت: انقلابی که برای احیا و اجرای احکام اسلام به پا شده است، با اجرای احکام می‌توان حفظش کرد، برای حفظ آن نمی‌توان پا روی احکام اسلام گذاشت و با هیچ توجیهی نیز قابل قبول نیست که دروغ بگوییم، هتک حرمت کنیم، تهمت بزنیم، شایعه دروغ بیان کنیم تا رقیب سیاسی خود را به زمین بزنیم و بعد ادعا کنیم که انقلاب و اسلام را حفظ می‌کنیم؛ اینها با فرهنگ انقلاب، اسلام، امام و رهبری که تداوم گام‌ به گام و دقیق امام(ره) است جور در نمی‌آید.

به قرآن قسم فرزند من هیچ کاری به وزارت اطلاعات ندارد
وزير اطلاعات بدون آنكه به واقعه 22 بهمن سال 91 در حرم حضرت معصومه  اشاره كند كه در آن عده‌اي به خيال دفاع از ولايت به رئيس مجلس توهين كرده بودند گفت: برخی حرکت‌هایی کردند که به خیال خودشان دارند از انقلاب، اسلام و ولایت دفاع می‌کنند و مقام معظم رهبری آن حرکت‌‌ها را تقبیح کردند؛ پیش از تقبیح حضرت آقا فکر می‌کردند که هنر کرده‌اند، کار قهرمانانه‌ کرده‌اند؛ این کارها یعنی خروج از چارچوب طبیعی نظام و انقلاب؛ برای حفظ انقلاب مگر می‌شود حرمت‌ها را شکست؟»
 وزير اطلاعات در ادامه به بولتن‌هايي اشاره كرد كه به دست اين وزارتخانه رسيده و در ارتباط با شخص وزير و فرزند اوست. او  مطالب اين بولتن‌ها را «صددرصد دروغ» دانست و گفت: «می‌گویند که جلسه‌ای میان فلانی، دکتر روحانی و فلان وزیر صورت گرفته که فلان صحبت‌ها بیان شده است، به این کلام‌الله مجید به این قرآن اصلا چنین جلسه‌ای نبوده است که چنین صحبت‌های بیان شود؛ من نمی‌دانم اینها چگونه می‌خواهند با دروغ گفتن ولایت، انقلاب و اسلام را حفظ کنند.»
حجت‌الاسلام علوي  در ادامه به موضوعي اشاره مي‌كند كه هنوز جزئياتي از آن در اختيار رسانه‌ها قرار نگرفته است. اين احتمال وجود دارد كه اخباري كه وزير اطلاعات آنها دروغ‌پردازي عليه خود و خانواده‌اش مي‌خواند در بولتن‌هايي كه به دست اين وزارتخانه رسيده است منتشر شده باشد. در عين حال مشخص است كه اين اطلاعات مربوط به فرزند وزير اطلاعات است. وي مي‌گويد: «پسر بنده نیز به کارهای وزارت هیچ کاری ندارد، فقط وزارت بنده باعث دردسر او شده است، وکیل پایه یک دادگستری است که بیچاره شده است و به من می‌گوید پدر کدام کار را بپذیرم و کدام را نپذیرم، گفتم هر کاری مربوط به وکالتت است بپذیر و هر کاری که به سبب پسر فلانی بودن مراجعه کردند قبول نکن، گفت منم این اساس را قرار داده‌ام؛ گفتم تحمل کن، این‌ها برای خدمت است؛ بعدش از پسرم پرسیدم گفت من نه چنین کسی را می‌شناسم و نه چنین حوزه‌ علمیه‌ای را بلدم و نه چنین دیداری بوده است.»
وی تأکید کرد: خب این دروغ‌ها برای چه است؟ می‌خواهید با این دروغ‌ها اسلام و انقلاب را حفظ کنید؟ ولایت مداری را حفظ کنید؟ بنده به عنوان عضو کوچک دولت تدبیر و امید، برای ما در وزارت اطلاعات آن چه مهم است کار اطلاعاتی و خدمت به مردم در چارچوب شرع، اخلاق و قانون کشور است؛ در این چارچوب نیز بهترین کارهای اطلاعاتی صورت می‌گیرد، افراد اشتباه می‌کنند که خیال می‌کنند در این چارچوب نمی‌توان کار اطلاعاتی کرد، در حالی که خیلی مؤثرتر و زیباتر می‌توان خدمت کرد.

دولت به دنبال جمع کردن همه گروه‌ها ذیل پرچم انقلاب و رهبری است

حجت‌الاسلام علوی تأکید کرد: دولت به دنبال به حاشیه بردن هیچ جناح سیاسی نیست؛ نه مثل دولت‌هایی که اصولگرایان را به حاشیه راندند و نه مثل دولت‌هایی که اصلاح طلبان را به حاشیه راندند؛ این دولت به دنبال این است که همه زیر پرچم رفیع رهبر معظم انقلاب جمع شده و در جهت اهداف و آرمان‌ها انقلاب حرکت کنند؛ این راهبرد دولت تدبیر و امید است، ما اگر بخواهیم بر دشمن غالب شویم و در عرصه مذاکرات هسته‌ای با عزت و عظمت امت اسلام و جمهوری اسلامی کار را به پایان برسیم، باید زیر چتر مقام معظم رهبری و با وحدت حرکت کنیم، البته نقد بکنیم، در نقد به هم توهین نکنیم و شخصیت هم را نشکنیم، فکر را نقد کنیم، عملکرد را نقد کنیم، ولی به همدیگر احترام بگذاریم.
 وزير اطلاعات همچين گفت كه« دولت با آغوش باز از انتقاد مشفقانه و منصفانه استقبال می‌کند» و اميدوار  است با «همدلی و دست برادری به هم دادن همه جریان‌های سیاسی در جهت اهداف انقلاب قدم» برداشته شود.تا بتوان در مقابل دشمن «يد واحد» بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین