کد خبر: ۲۸۳۹۸۵
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۰
کهرم:
مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اکنون وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو ، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست سرگرم بررسی راههای مقابله با ریزگردها هستند و برای رفع این مشکل که استانهای جنوب و غرب کشور را درگیر کرده است نیازمند جمع بندی نظرات کارشناسی همه این نهادها هستیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اسماعیل کهرم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: تاکنون جلسات متعددی با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط با موضوع گرد و غبار برگزار شده است و مقرر شده تا هرکدام نتایج تخصصی حوزه خود را جمع بندی کرده و در نهایت تصمیم زیست محیطی در مورد پدیده مخرب ریزگردها اتخاذ شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا رییس سازمان محیط زیست هفته گذشته به خوزستان سفر نکرد گفت: در جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط قرار شد ابتدا مسایل و مشکلات در این زمینه بررسی و جمع بندی شود و برای اخذ نتیجه نهایی ابتکار به خوزستان سفر کند.

کهرم افزود: قرار بود وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بررسی وضعیت بیمارستان ها و نحوه توزیع ماسک ها به خوزستان سفر کند که این کار هم انجام شد و نظرات پزشکی و درمانی خود را ارایه کرده است و بعد از جمع بندی نظرات، محیط زیست نیز راهبرد خود را اعلام می کند.

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد:در فرایند مقابله با گرد و غبار موجود در اهواز برخی مسایل عاجل وجود دارد مانند وضعیت بیمارستان ها و نحوه رسیدگی به مراجعه کنندگان که وزیر بهداشت برای این منظور به این استان سفر کرد.

کهرم با ابراز گلایه از انتشار خبری به نقل از وی در یکی از رسانه ها درمورد زیر سوال بردن کیفیت ماسک های توزیعی در اهواز ، گفت: من این موضوع کلی را مطرح کردم که هنگام گرد و غبار باید ماسک هایی با فناوری بالا که مانع عبور ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون می شوند توزیع گردد ، نه ماسک هایی که از آن نخود رد شود.

برخی از سایت ها، خبری به نقل از کهرم مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست. در باره سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خوزستان مطالبی مطرح کرده اند.

چندی است پدیده گرد و غبار استان های جنوبی و غربی کشور به ویژه شهر اهواز در استان خوزستان درگیر کرده و مشکلاتی را برای اهالی آن به وجود آورده است، در هفته گذشته پس از وقوع پدیده گردو غبار در اهواز، غلظت ریزگردها در این شهر به 66 برابر حد استاندارد رسید که سبب خانه نشین شدن مردم شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین