کد خبر: ۲۸۴۱۶۹
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۵
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت فردا برای همکاری با دولت عراق در خصوص بررسی و حل معضل ریزگردها در منطقه به این کشور سفر می​کند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایسنا دکتر علی​اکبر سیاری در حاشیه افتتاح همزمان 1000 خانه بهداشت روستایی سراسر کشور درباره برخی ادعاها مبنی بر احتمال وجود فلزات سنگین در گردوخاک اخیر استان اظهار کرد: در زمینه کنترل آلودگی هوا، محیط زیست و مراکز تحقیقاتی که در وزات علوم فعال هستند، کار می​کنند و وزارت بهداشت عمدتا روی فلزات سنگین در آب تحقیقات انجام می​دهد.

وی افزود: در این تحقیقات آب از چند جهت مورد بررسی قرار می​گیرد و در شاخص​های عدم وجود میکروب و فلزات سنگین و مواد آلی شیمیایی ارزیابی می‌شود. ماموریت وزارت بهداشت، کنترل فلزات سنگین در هوا نیست مگر اینکه یک طرح تحقیقاتی در این زمینه ارائه شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره مقابله با عوارض درازمدت گردوخاک خوزستان بر سلامت مردم، گفت: تشخیص عوارض درازمدت گردوخاک بر سلامت مردم و همچنین وجود فلزاتی سنگین نیاز به مطالعه دارد.

سیاری در ادامه به انجام چهار طرح تحقیقاتی پس از حمله عراق به کویت اشاره کرد و گفت: در این زمان مأموریت پیدا کردم که چهار طرح تحقیاتی در زمینه آثار مخرب این حملات انجام دهم و از آنجا که عراق در جنگ با کویت، چاه​های نفت کویت را به آتش کشیده بود، دود حاصل از این آتش​سوزی وارد استان خوزستان شد و موجب ایجاد مشکلاتی برای سلامت مردم شده بود. بنابراین چون می‌خواستیم در این زمینه از عراق غرامت دریافت کنیم، این طرح​های تحقیقاتی را انجام دادیم. اما اینجا نمی​شود از هوا و خاک غرامت گرفت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین