کد خبر: ۲۸۴۲۷۵
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۰
مدیر عامل شرکت پست ایران گفت: شبکه ارتباطی پست قدیمی ترین شبکه ارتباطی دنیاست که همزاد با تاریخ تمدن بشری شکل گرفته و طی اعصار و قرون تغییراتی در آن رخ داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مدیرعامل شرکت پست ایران از راه اندازی شبکه الکترونیکی پستی در کشور تا خردادماه سال 94 خبر داد.

به گزارش ایرنا، «حسین مهری» روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پست خراسان جنوبی در بیرجند افزود: با راه اندازی شبکه الکترونیکی در پست جابجایی مرسولات به جای فیزیکی بصورت الکترونیکی انجام می شود و هر شهروند می تواند یک صندوق الکترونیکی در فضای مجازی داشته باشد.

وی افزایش سرعت و دقت و نیز کاهش هزینه های مالی را از مزایای راه اندازی شبکه الکترونیکی پستی دانست و یادآور شد: پست ماموریت های جدیدی را در دنیا به خود گرفته که دارای سه وجه فیزیکی، الکترونیک و مالی است لذا باید شبکه های الکترونیکی و مالی را به سرعت در پست راه اندازی کنیم که در این زمینه اقدامات اولیه انجام و سرمایه گذاری سنگینی نیز شده است.

وی ادامه داد: تاکنون توانسته ایم شبکه الکترونیکی را برای رهگیری مرسولات پستی، گزارش های مدیریتی و نظارت های الکترونیکی راه اندازی کنیم که امیدواریم این شبکه هرچه زودتر تکمیل و راه اندازی شود.

مدیر عامل شرکت پست ایران گفت: شبکه ارتباطی پست قدیمی ترین شبکه ارتباطی دنیاست که همزاد با تاریخ تمدن بشری شکل گرفته و طی اعصار و قرون تغییراتی در آن رخ داده است.

مهری با اشاره به اینکه مردم در دنیا به پست اعتماد دارند یادآور شد: امروز با ایجاد شبکه های جدید ارتباطی توسعه یافته، هیچکدام موجب کاهش خدمات پستی نشده بلکه موجب تقویت این شبکه نیز شده است.

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک بدون در نظر گرفتن پست اجرایی نمی شود یادآور شد: در این راستا باید زیر ساخت ها و سرویس های پستی تقویت شود و تحولی در مجموعه پست بوجود آید.

وی با بیان اینکه سیستم GIS در شبکه پستی راه اندازی می شود گفت: با اجرای این طرح در بحران ها، امدادرسانی و موارد اورژانسی می توانیم مکان را به راحتی شناسایی کرده تا در جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم در سراسر کشور گام برداریم.

مهری در ادامه گفت: هیچ گاه پست به صورت کامل به بخش خصوصی واگذار نمی شود زیرا که این مهم یک بخش حاکمیتی است و همچنین خدمات پست باید به دورترین و محروم ترین روستا نیز برسد.

مدیرکل سابق پست خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: اداره کل پست استان در بین سازمان ها و ادارات استان بیشترین درصد اشتغال را در سامانه رصد داشته است.

«حسین عنایتی» با اشاره به فعالیت های پست اظهار کرد: ثبت نام دانشجویان پیام نور از سال گذشته از طریق پست، تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگی، ثبت نام کارت هوشمند ملی، حمل بار حجاج، صدور پروانه شکار و تمدید دفترچه شناسایی شکارچیان برای نخستین بار از جمله این فعالیت ها است.

وی راه اندازی پست 193 ، مشارکت در طرح های ملی از جمله ثبت نام یارانه ها و نیز بهنگام سازی اطلاعات کدپستی و نصب پلاک را از دیگر فعالیت های شرکت پست خراسان جنوبی ذکر کرد و افزود: تمام این فعالیت ها در راستای اشتغالزایی بوده است.

سرپرست شرکت پست خراسان جنوبی هم در این مراسم گفت: پست مسیر جدیدی را آغاز کرده و بنا دارد به جایگاه واقعی خودش در معادلات اقتصادی برسد.

« حمید صابریان» افزود: در برنامه های آتی پست استان دو مسئله « پست اخلاقی » و « اخلاق پستی » سرلوحه کار قرار می گیرد.

در این مراسم «حمید صابریان» به عنوان سرپرست شرکت پست خراسان جنوبی معرفی و از خدمات پنج ساله «حسین عنایتی» مدیرکل پست خراسان جنوبی نیز تقدیر شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین