کد خبر: ۲۸۴۳۲۹
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹
رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مرحله دوم در اسفندماه برگزار می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: عبدالله پورحسینی در مورد لغو مزایده استقلال و پرسپولیس و اینکه افراد برای شرکت نکردن در مزایده هماهنگ کرده بودند یا نه، گفت: شاید با یکدیگر هماهنگ کرده باشند و شاید هم مسائل دیگری مطرح شده باشد. برای نخستین بار نبود که سازمان خصوصی‌سازی اقدام به واگذاری می‌کرد و در گذشته نیز اتفاق افتاده که امر واگذاری در مرحله اول موفق نبوده است.

وی افزود: مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مرحله نخست موفق نبود و امیدواریم دور دوم مزایده را پیش از سال جاری برگزار کنیم. اگر دولت روند واگذاری را تسهیل کند، تصورم این است که 20 تا 25 اسفند نوبت دوم مزایده برگزار شود. تأکید می‌کنم که شرایط باید ساده‌ باشد ولی رقم مزایده را پایین نمی‌آوریم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد همکاری وزارت ورزش و جوانان و امیررضا خادم عنوان کرد: وزیر ورزش و معاونانش از جمله خادم و همچنین هیئت مدیره علاقمند به واگذاری هستند اما یک رده پایین‌تر از هیئت مدیره رفتار متفاوتی دارند. خادم همه تلاش خود را برای واگذاری انجام داد اما برخی کارها از حیطه او خارج بود. خادم در این میان سعی کرد که اذیت‌ها را کم کند.

پورحسینی در خصوص اینکه آیا قیمت در نظر گرفته شده برای واگذاری این دو باشگاه کارشناسی شده بود یا نه، گفت: ارزشی که برای زمین، ساختمان و برند باشگاه تعیین شده است به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار داده شده و قیمت 290 میلیارد تومان کارشناسی شده است. فکر نمی‌کنم حرف و حدیثی وجود داشته باشد و مؤسسه‌ای که نام نمی‌برم برند این دو باشگاه را از لحاظ هزینه، زمین‌ها و ورزشگاه کارشناسی کرد. البته ایرادات به آن قبول است چون هنوز اصول حرفه‌ای بر فوتبال حاکم نیست.

وی درباره وضعیت مرغوبکار و معارض بودن برخی زمین‌ها تصریح کرد: زمانی که سهامی مال غیردولت بوده باشد، برای اینکه خریدار متضرر نشود، می‌تواند به هیئت داوران اعتراض کند. در مورد زمین تلو نیز ظاهراً به باشگاه استقلال واگذار شده بود اما این واگذاری باطل شده است. جای نگرانی وجود ندارد و به‌اندازه‌ای که استقلال حق و حقوقی داشته باشد، به خریدار داده می‌شود ولی افراد در استقلال در دفاع از زمین‌ها اهمال‌کاری کردند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در ادامه بار دیگر با اشاره به مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: برای مزایده دو راه وجود دارد، نخست اینکه شرایط مزایده بار دیگر تکرار شود، یا اینکه شرایط جدید پیش‌بینی شود. امکان دارد هیئت واگذاری شرایط مزایده این دو باشگاه را برای خریداران تسهیل کند و عددی کمتر را برای مبلغ نقدی پیشنهاد شود  و یا میزان اقساط هم افزایش یابد.

پورحسینی درباره بدهی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس گفت: ما برند، ورزشگاه و ساختمان مرکزی این دو باشگاه را به مزایده گذاشته‌ایم و وقتی قرارداد با خریدار بسته شود این دو باشگاه اواخر منحل خواهند شد و بدهی توسط دولت پرداخت می‌شود. استقلال و پرسپولیس با همان نام خودشان واگذار می‌شوند ولی با ثبت شرکت متفاوت.

به گزارش تسنیم، وی افزود: اگر دارایی‌های این دو باشگاه بیشتر از مقدار بدهی‌ها باشد به خزانه داده می‌شود ولی در غیر این صورت دولت کمک خواهد کرد تا خریدار متضرر نشود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین