کد خبر: ۲۸۴۳۶۰
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۰
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی گفتند: در دوران اسلامی و جمهوری اسلامی، تعرض به غیر مسلمان از سوی مسلمان ها هیچ سابقه ای ندارد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای شامگاه دوشنبه این خبر را منتشر کرد.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار افزودند: همان جوان حزب اللّهی تند و داغ هم هرگز به خودش اجازه نمی دهد که به یک غیر مسلمانی تهاجم و حمله بکند و مانند این ها.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان این که ما از اسلام آموخته ایم که باید با پیروان ادیان دیگر با انصاف و عدالت برخورد کرد، ادامه دادند: این حکم اسلام به ما است. آن چه امروز در دنیا مشاهده می شود، این است که قدرت ها و دولت های مدعی انصاف و عدالت، هیچ انصاف و عدالتی را جز در دایره سیاست های تنگ، محدود و ظالمانه خودشان ملاحظه و مراعات نمی کنند.

ایشان اضافه کردند: شما امروز می بینید در اروپا و آمریکا، علیه مسلمان ها چه تبلیغاتی انجام می شود. بحث این نیست که چرا مسلمان ها آزادی لازم را در بسیاری از این کشورها ندارند؛ بحث بر سرِ این است که چرا امنیت جانی ندارند! یعنی حقیقتا این جوری است.

رهبر معظم انقلاب اظهار داشتند: همین فیلم «تک تیرانداز» که حالا سر و صدایش بلند شده و هالیوود آن را درست کرده، تشویق می کند یک جوان مثلا فرض کنید مسیحی یا غیر مسلمان را که تا آنجایی که می تواند و از دستش برمی آید، مسلمان را اذیت بکند، اصلا تشویق می کند این معنا را؛ آن طور که نقل کردند، ما که این فیلم را ندیدیم. این روش روشِ مورد پسند اسلام نیست. اسلام معتقد است به انصاف.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری حادثه تعرض به یک زن غیر مسلمان در دوران حکومت حضرت امیرالمومنین (ع) تاکید کردند: حضرت می فرمایند که اگر مسلمان از این غم بمیرد، مورد ملامت نیست! ملاحظه می کنید، این امیرالمومنین [است ]. اگر مسلمان از غصه این بمیرد که سپاهیان دشمن و غارتگران، وارد خانه یک زن غیر مسلمان شدند و او را مورد آزار و اذیت قرار دادند و دستبند او را و حجـل او را گرفتند، ملامت نباید بشود؛ ملامت نمی شود. نظر اسلام این است.

ایشان با تاکید بر این که ما امیدواریم ان شاءالله بر همین روال حرکت کنیم و پیش برویم و خاطرات خوبی هم داریم، گفتند: من غالبا به منازل شهدای ارامنه و آشوری که رفته ام - که امسال هم خوشبختانه موفق شدم منزل چند شهید ارمنی رفتم – می بینم این ها نسبت به کشورشان احساس تعهد می کنند؛ یعنی واقعا متعهدانه رفتار کردند.

رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: زمان جنگ هم من یادم است که عده ای از همین مسیحیان ارمنی آمدند اهواز؛ من در فرودگاه دیدم یک جماعتی نشسته اند، گفتم این ها چه کسانی هستند؟ گفتند این ها ارامنه اند، دارند می آیند جبهه برای کارهای صنعتی - ارامنه در کارهای صنعتی و فنی و ماشین و این چیزها مسلطند و برای کمک و خدمت آمدند؛ مرحوم چمران این ها را به کار گرفت. مبالغی این ها زحمت کشیدند، خدمت کردند، کار کردند و کسانی هم شهید شدند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: یکی از [اعضای ] این خانواده های ارمنی که من همین هفته پیش رفتم منزلشان، پسرش سرباز بوده؛ گفت سربازی اش تمام شد و ناراحت بود که جنگ هنوز هست؛ [میگفت ] من سربازی ام تمام شده و چه کار کنم. بعد گفت اتفاقا اعلام کردند مثلا آن کسانی که سربازی رفتند، چند ماه - سه ماه یا فلان قدر - بیایند مجددا جبهه. گفت این خوشحال شد؛ خوشحال شد که باز دوباره فراخوانی کردند؛ آمد و رفت جبهه و بعد هم شهید شد، جسدش را آوردند؛ یعنی این جور احساساتی را انسان در بین هم میهنان غیر مسلمان ما در کشور مشاهده می کند.

ایشان اضافه کردند: خب تلاش کردند و امیدواریم که نظام اسلامی بتواند به وظایف خودش در این زمینه ها عمل کند؛ آن ها هم حقیقتا نسبت به کشور با تعهد به معنای واقعی کلمه رفتار کنند.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان اظهار داشتند: این رفتارهای جمهوری اسلامی را هم در خارج منعکس کنید؛ یعنی واقعا بدانند، بفهمند در دنیا و دنیای مسیحیت بداند که در کشور اسلامی این قدر رواداری نسبت به غیر مسلمان ها هست؛ این رواداری که آن جاها وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: چقدر شما شنیده اید مثلا در آلمان، جوان های نئونازی - که حالا افتخار می کنند که نازی اند؛ اسمشان را گذاشته اند «نئونازی» - حمله می کنند به یک مشت مسلمان، به مسجد مسلمان ها؛ می زنند، می کشند، تعقیب درست و حسابی هم نمی شوند؛ ما هم نشنفته ایم.

ایشان افزودند: یا آن دختر خانم جوان عرب را که مثلا فرض کنید که مقنعه داشته یا پوشیه داشته، به خاطر حجابش می زنند می کشند و هیچ کس اصلا دنبال هم نمی کند؛ حالا گفتند یک مجازاتی [کردند]؛ آدم فکر نمی کند که خیلی جدی این ها تعقیب می شود؛ واقعا تعقیب هم نمی کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دادند: در جاهای دیگر هم همین جور؛ در آمریکا و جاهای دیگر و کشورهای دیگر هم متاسفانه همین جور است؛ که خب، این ها مدعی حقوق بشر هم هستند! این ها را مقایسه کنند با آن چه در ایران می گذرد.

حضرت آیت الله خامنه ای اضافه کردند: این چنین چیزی در ایران سابقه ندارد؛ یعنی در دوران اسلامی و جمهوری اسلامی، تعرض به غیر مسلمان از سوی مسلمان ها هیچ سابقه ای ندارد. همان جوان حزب اللّهی تند و داغ هم هرگز به خودش اجازه نمی دهد که به یک غیر مسلمانی تهاجم و حمله بکند و مانند این ها. امیدواریم ان شاءالله خدای متعال به شماها و به ما توفیق بدهد که بتوانیم وظایفمان را انجام بدهیم.

بر اساس این گزارش، این دیدار در ششم بهمن ماه جاری انجام شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین