کد خبر: ۲۸۴۳۹۱
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۲
مدیر داخلی بیمارستان وفوق تخصی خاتم الانبیاء گفت: تروما و یا وارد آمدن ضربات ناشی ازحوادث وتصادفات درهرساعت باعث مرگ 3 نفرمی شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مدیر داخلی بیمارستان وفوق تخصی خاتم الانبیاء گفت: تروما و یا وارد آمدن ضربات ناشی ازحوادث وتصادفات درهرساعت باعث مرگ 3 نفرمی شود.

به گزارش ایرنا، پیرحسین کولیوند روز سه شنه درنشست خبری چهارمین گردهمایی بین المللی ایمنی راه و دومین گردهمایی بین المللی تروما در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

کولیوند گفت: امروزه خطرات ناشی از تصادفات و تروما نسل جوان را تهدید می کند بطوری که میانگین سنی آنها 18 تا 49 سال است و در واقع 57 تا 60 درصد افرادی که دچار تروما می شود را جوانان تشکیل می دهند.

کولیوند با بیان اینکه سرمایه ونیروی جوانی خوبی را با حوادث از دست می دهیم، اظهار داشت: از نظر مادی نیز سالانه بیش از 170 میلیارد تومان هزینه غرامت وخسارت های ناشی از حوادث وتروما است.

مدیرداخلی بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی خاتم الانبیاء گفت: از آنجا که حدود 50 درصد ازفوتی های ما از حوادث جاده ای از زمان وقوع تصادف تا رسیدن به بیمارستان رخ می دهد گفت: باید یکی از مسایل مهم ما درکاهش خسارات ناشی از ضربات کوتاه شدن زمان امداد رسانی به مجروحان باشد.

وی افزود اکثر حوادث رانندگی در کشور ما درفاصله 20 تا 30 کلیومتری شهرهای بزرگ رخ می دهد در این زمینه فرهنگ سازی آموزش وکمک دستگاه های اجرایی مختلف می تواند تاثیر گذار باشد بطوری که آمار کشته شدگان سال جاری 3/6 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

** قانون تروما به اجرا درنیامده است

کولیوند گفت: با وجود تصویب قانون تروما در سال 63 در مجلس شورای اسلامی اما این قانون در به اجرا درنیامده است به طوری که اکنون کشور ایران تیم تخصصی تروما ندارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین