کد خبر: ۲۸۶۶۴۳
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۴
پایگاه اجتماعی توییتر صفحه کاربری "مجتهد" فعال مشهور سعودی که اطلاعات محرمانه درون خاندان آل سعود را برملا می کرد، بست.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:‌ به گزارش العالم، کاربران در هنگام ورود به صفحه شخصی "مجتهد" با این عبارت روبرومی شوند که "این حساب بسته شده است ... پرونده شخصی که سعی داری آن را ببینی، مسدود است."

علل و عوامل بسته شدن صفحه کاربری مجتهد و موقت یا دائمی بودن آن تاکنون معلوم نشده است اما "عبدالعزیز الخمیس" روزنامه نگار سعودی و سردبیر روزنامه "العرب" که در لندن چاپ و منتشر می شود، در صفحه شخصی خود در توییتر ادعا کرده که " بسته شدن حساب مجتهد از سوی مدیریت توییتر به دلیل حمایت های وی از گروهک تروریستی داعش بوده است ."


عبدالعزیز می افزاید: " در آینده نزدیک حساب بسیاری از افراد به دلیل حمایت از داعش و افراط گرایی بسته خواهد شد."

کارشناسان معتقدند که صفحه شخصی مجتهد در عربستان صفحه معروفی است که در آن اطلاعات مربوط به درون خاندان حاکم بر عربستان چاپ و منتشر می شود و وی هیچ حمایتی از گروهک تروریستی داعش نکرده است.

تاکنون ماهیت واقعی صاحب این حساب مشخص نشده اما اکثر پیش بینی ها حول محور دو شخصیت اصلی مخالف سعودی در لندن یعنی سعد الفقیه و یکی دیگر از شاهزادگان سعودی تمرکز یافته که در مسائل مختلف ریاض را در تنگنا قرار داده است؛ شاهزاده مزبور در ژوئن 2003 به گونه خاصی از سوئیس به عربستان بازگردانده شد.

پیش بینی های به عمل آمده احتمال می دهد صاحب این حساب شخصی یک اسلامگرا است.

حساب مجتهد در توییتر برای اولین بار در 21 ژوئیه 2011 فعالیت خود را آغاز کرد و هم کانون یک میلیون و هفتصد هزار نفر که اکثرشان عربستانی هستند، حساب وی را دنبال می کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x