کد خبر: ۲۸۶۷۵۷
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰
دختر ۱۸ ساله اهل ارمنستان و یک پسر ایرانی بعد از آشنایی در شبکه اجتماعی واتس آپ، باند سرقت تشکیل دادند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: فرارو در این باره می‌نویسد: دختر جوان به‌عنوان مسافر سوار ماشین‌های مدل بالا می‌شد و همدستش بعد از تعقیب آنها در فرصتی مناسب دست به زورگیری می‌زد.نخستین برگ این پرونده دی‌ماه سال‌جاری ورق خورد. در آن زمان مردی نزد پلیس رفت و خبر از سرقت خونین توسط یک دختر و پسر جوان داد.

وی گفت: ساعتی قبل در یکی از خیابان‌های شرق تهران بودم که دختر جوانی دست بلند کرد. او که معلوم بود خارجی است از من خواست تا به‌صورت دربستی وی را به خیابانی در همان حوالی ببرم.

من هم قبول کردم و با راهنمایی او وارد کوچه‌ای خلوت شدم و دختر جوان خواست مقابل خانه‌ای توقف کنم. به‌محض توقف، پسرجوانی به سمت ماشین آمد و به من حمله کرد. آنجا بود که دختر جوان دست به سرقت کیف‌پول، ضبط، موبایل و دوربین عکاسی که داخل داشبورد ماشین بود زد و در یک چشم برهم زدن هردو سوار موتور شدند و پا به فرار گذاشتند.

من هم با سرو صورتی خونی خودم را به کلانتری رساندم تا شکایت کنم. با این شکایت، تیمی از مأموران با دستور قاضی شعبه دهم دادسرای ناحیه چهار تهران، تحقیقات خود را در این زمینه شروع کردند.

درحالی‌ که کارآگاهان سرگرم تحقیق در این پرونده بودند چند شکایت مشابه دیگر پیش روی تیم تحقیق قرار‌گرفت که نشان می‌داد دختر و پسر جوان و کم‌سن و سال وقتی آفتاب غروب می‌کرد در تاریکی شب به‌صورت سریالی دست به سرقت از راننده‌ها می‌زدند.

با اطلاعات به‌دست آمده، ‌کارآگاهان به‌صورت نامحسوس محل‌هایی که سرقت در آنجا صورت گرفته بود را تحت کنترل قرار دادند تا اینکه هفته گذشته دختر و پسری را دیدند که سوار یک پراید بودند و شباهت زیادی به دزدان تحت تعقیب داشتند. آنها خودروی پراید را کنار خیابان پارک کردند و هردو پیاده شدند. مأموران وقتی پلاک خودروی پراید را استعلام کردند معلوم شد که سرقتی است. این درحالی بود که همه وسایل و لوازم داخل پراید سرقت شده بود.

مأموران که مطمئن شده بودند دختر و پسر جوان دزدان تحت تعقیب هستند همچنان آنها را زیرنظر داشتند تا در فرصتی مناسب وارد عمل شوند و دستگیرشان کنند. سارقان بی‌خبر از همه جا به سراغ خودروی پرایدی که همان حوالی پارک شده بودند رفتند و در تلاش بودند تا در خودرو را باز کنند. آنجا بود که پلیس وارد عمل شد و دختر و پسر جوان به‌محض دیدن مأموران به سمت همان پراید سرقتی که کنار خیابان رها کرده بودند دویدند و سوار بر آن پا به فرار گذاشتند. همین اتفاق آغاز عملیات تعقیب و گریز بود تا اینکه سرانجام هردو متهم در جریان تیراندازی و شلیک‌های هوایی پلیس به دام افتادند.

عشق سرقت

دختر و پسر جوان که هردو اعتیاد به ماده‌مخدر شیشه دارند برای بازجویی در اختیار تیم تحقیق قرار گرفتند. در بررسی‌ها معلوم شد که دختر جوان اهل ارمنستان است که از سال‌ها قبل در ایران زندگی می‌کند. آنها مدتی قبل از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ با یکدیگر آشنا شده و پس از آن تصمیم به دزدی گرفته بودند.

دخترجوان گفت: ما برای سرقت دو ‌شگرد داشتیم؛ شیوه نخست‌مان این بود که من سد راه رانندگان شده و بعد از اینکه به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌شدم همدستم علی به تعقیب ما می‌پرداخت. من راننده را به کوچه‌ای خلوت می‌کشاندم و وقتی توقف می‌کرد، علی به او حمله کرده و وی را به باد کتک می‌گرفت.

من هم دست به سرقت اموالش می‌زدم. شگرد دوم هم این بود که خودروهای پارک شده کنار خیابان را می‌دزدیدیم و لوازم داخلشان را سرقت می‌کردیم. دختر جوان که تبحر خاصی در سرقت دارد در ادامه گفت: من عاشق هیجان سرقت هستم و در این زمینه استعداد خاصی دارم. در حقیقت پیشنهاد سرقت را من به علی دادم و او نیز پذیرفت. به گزارش همشهری، تحقیقات از دختر و پسر شیشه‌ای ادامه دارد تا زوایای پنهان ماجرا آشکار شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین