کد خبر: ۲۸۷۱۱۲
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰
رئیس هیأت مدیره ستاد دیه استان تهران با تاکید بر اینکه آزادی زندانیان تهرانی با رشد ۳۱ درصدی همراه بوده است، گفت: امسال ۷۶۰ نفر از زندانیان تهرانی که جرائم غیرعمد و غیر کلاهبرداری داشتند آزاد داشتند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش فارس، محمد رفیق‌دوست رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان تهران در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه سال گذشته 582 نفر زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند، گفت: امسال با 31 درصد افزایش شاهد آزادی 760 نفر از زندانیان تهرانی بودیم که از این تعداد 35 نفر آنها خانم و 725 نفر آقا بودند.

وی افزود: از این تعداد 197 نفر زندانی دیه، 405 نفر محکوم مالی، 150 نفر زندانی مهریه و 8 نفر زندانی نفقه بودند که مبلغ بدهی آنها 78 میلیارد تومان بود.

رفیق‌دوست با تاکید بر اینکه ستاد دیه موفق شد 18 میلیارد و 14 میلیون تومان از شکات رضایت بگیرد، گفت: قرار بر این شد که 30 میلیارد از این مبلغ را زندانیان پس از آزادی و با کار کردن پرداخت کنند.

وی افزود: همچنین از مبلغ 78 میلیارد تومان رقم، 7 میلیارد و 400 میلیون از سوی بانک‌ها به صورت وام، 2 میلیارد با کمک نقدی مردم، 4 میلیارد از سوی ستاد مرکزی دیه، 3.5 میلیارد از سوی صندوق‌های قرض‌الحسنه، 4 میلیارد از سوی شرکت‌های بیمه و 5 میلیارد توسط صندوق تامین خسارتهای بدنی تامین شد و قرار بر این شد که 3 میلیارد از این رقم را خود زندانیان پرداخت کنند.

رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر 1080 نفر زندانی در زندان‌های تهران حضور دارند، گفت: از این تعداد 348 نمفر در حال تشکیل پرونده و مذاکره با شکات هستند و 247 نفر هم اخیراً وارد شده‌اند.

رفیق‌دوست با تاکید بر اینکه 229 نفر از زندانیان در مرخصی به سر می‌برند، گفت: پرونده 60 نفر از این افراد در دست مراجع قضایی، 176 نفر به بانک‌ها و موسسات قرض‌الحسنه معرفی شده اند  و 20 نفر هم به صندوق تامین خسارتهای بدنی معرفی شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه از 1080 نفر زندانی تهرانی 177 نفر زندانی مهریه هستند، گفت: 20 نفر از این افراد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و اکثرشان محکوم مالی هستند که تلاش داریم خیلی در زندان نمانند.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته 6 میلیون تومان وام بلاعوض به زندانیان داده شده است، گفت: ما در سال 93 14 جشن گلریزان برگزار کردیم که در این جشن‌ها 2 میلیارد جمع شد.

وی تاکید کرد: بودجه دولت بنا به سهمی که به ستاد دیه تهران می‌رسد از طریق موسسات قرض‌الحسنه و بانک‌ها تامین می‌شود، ما در حال حاضر مشکلی با بانکهای عامل نداریم و آنها وام‌ها را بستگی به رقمی که دارد طی 15 روز الی یک ماه به زندانیان پرداخت می‌کنند.

یکی از خبرنگاران پرسید در حال حاضر 88 نفر زندانی به دلیل مشکل بیمه توسعه در زندان مانده‌اند که رفیق دوست در پاسخ گفت: از این تعداد زندانی 3 نفر از آنها تهرانی هستند که تا آخر سال آزاد می‌شوند.

رفیق‌دوست با تاکید بر اینکه ما در بحث جذب بودجه مشکلی نداریم و تقریباً بودجه خوبی در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: البته ما شاهد 200 میلیون تومان تعهد وصول نشده از سوی خیرین بودیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین