کد خبر: ۲۸۷۴۲۱
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۲
مادر فقدانی پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دخترم مدت دو سال است که به عقد فردی به نام سجاد در آمده اما به علت پاره ای از مشکلات، به مدت چهار ماه است که از او هیچگونه خبری ندارم و این در حالی است که دامادم نیز هیچگونه همکاری با بنده ندارد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که مدعی است مرتکب جنایت نشده و تنها جسد همسرش را در عمق سه متری زمین مخفی کرده است، خبر داد.

در تاریخ چهاردهم آبان ماه امسال زنی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس به مأموران اعلام کرد که مدت چهار ماه است که از دخترش به نام مریم ،34 ساله هیچ اطلاعی ندارد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع فقدان افراد و به دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مادر فقدانی پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دخترم مدت دو سال است که به عقد فردی به نام سجاد در آمده اما به علت پاره ای از مشکلات، به مدت چهار ماه است که از او هیچگونه خبری ندارم و این در حالی است که دامادم نیز هیچگونه همکاری با بنده ندارد.

در اولین مرحله، کارآگاهان به تحقیق از همسر فقدانی به نام سجاد متولد 1366 پرداخته و او در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود دو سال پیش با مریم عقد کرده اما بواسطه برخی مشکلات، سرانجام در تاریخ 16 خرداد امسال و به صورت توافقی، با مراجعه به دفترخانه ای در منطقه کیانشهر از یکدیگر متارکه کردیم و پس از آن هیچ اطلاعی از وی ندارم.

همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فقدانی به خاطر برخی مشکلات خانوادگی و پس از فوت پدر و ازدواج مجدد مادرش، از همان دوران تمایل داشته تا به تنهایی زندگی کند تا نهایتا ازدواج کرده اما برابر ادعای سجاد در تاریخ 16 خرداد ماه از یکدیگر متارکه کرده و این اتفاق در حالی صورت گرفته بود که بواسطه عدم ارتباط فقدانی با خانواده اش، آنها نیز از این موضوع اطلاعی نداشتند.

در ادامه تحقیقات اموال فقدانی شامل یک دستگاه خودرو 206 و یک ویلا در شهرستان فریدون کنار شناسایی و مشخص شد که خودرو 206 در اختیار سجاد قرار داشته و خانه ویلایی نیز توسط همین شخص و با در اختیار داشتن وکالت تام الاختیار از فقدانی فروخته شده بود.

تحقیقات در خصوص تصرف اموال فقدانی از سجاد آغاز شد و او در اظهاراتش عنوان کرد: مریم مبلغ 130 میلیون تومان به بنده بدهکار بود و به همین دلیل، خودرو 206 و ویلای فریدونکنار را خودش به من تحویل داد.

کارآگاهان برای بررسی صحت اظهارات سجاد در خصوص متارکه او از همسرش، به دفترخانه اعلام شده از سوی وی مراجعه و مشخص شد که اصولا چنین دفترخانه ای در منطقه کیانشهر وجود ندارد و سجاد نیز بر خلاف ادعای خود مبنی بر متارکه قادر به ارائه هیچگونه مدارک قانونی در خصوص طلاق نبود؛ ضمن آنکه دفترخانه مذکور در منطقه مشیریه نیز شناسایی و در بررسی های بعمل آمده در این دفترخانه مشخص شد که هیچگونه طلاقی به نام فقدانی و همسرش در آنجا ثبت نشده است.

با توجه به دلایل به دست آمده و مشخص شدن کذب بودن تمامی اظهارات همسر فقدانی و از سوی دیگر انتقال و فروش تمامی اموال فقدانی از سوی سجاد، برابر هماهنگی های به عمل آمده با مقام قضایی سجاد در ساعت 14 روز 12 بهمن ماه امسال در منطقه تهرانپارس – میدان پروین – خیابان 196 شرقی دستگیر و برای تحقیقات به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

با توجه به دلایل و قرائن بدست آمده و احتمال وقوع جنایت در این پرونده، سجاد در تاریخ 18 اسفند ماه در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

هنوز چند ساعتی از انتقال سجاد به اداره یازدهم نگذشته بود که وی در همان روز در اظهاراتی جدید گفت: در روز سوم خرداد ماه امسال از مغازه به خانه آمده و دیدم که مریم در خانه افتاده است؛ از فرط وحشت، تا ساعت 23 منتظر مانده و پس از آن جسد مریم را سوار ماشین و در روستایی در نزدیکی فیروزکوه خاک کرده است.

سجاد در پاسخ به این سوال که "چرا همسرش را به بیمارستان نبرده تنها مدعی شد که ترسیده است" در ادامه با توجه به اظهارات جدید سجاد در خصوص انتقال جسد فقدانی به روستایی در شهرستان فیروزکوه، کارآگاهان اداره یازدهم به این روستا مراجعه و با راهنمایی همسر فقدانی، در ساعت 23 همان روز بقایای یک جسد را در عمق سه متری زمین کشف کردند و جسد برای مشخص شدن هویت و دیگر اقدامات قانونی به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به کشف بقایای جسد و احتمال وقوع جنایت، با دستور مقام قضایی متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین