کد خبر: ۲۸۷۴۷۸
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷
اسفندماه سال گذشته مدیرعامل اپراتور سوم ارتباطی کشور از سیاست‌گذاری رایتل برای مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد اما با گذشت یکسال خبر تازه‌ای در این زمینه منتشر نشده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سال گذشته اخباری مبنی بر واگذاری درصدی از سهام اپراتور سوم به سرمایه‌گذاران خارجی به گوش می‌رسید. موضوعی که مدیرعامل رایتل هم آن را تکذیب نکرد و در همان دوره در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: تاکنون با چند شرکت اروپایی وارد مذاکره شده‌ایم تا بتوانیم یک شریک خارجی داشته باشیم.

سیدمجید صدری اسفندماه سال گذشته با بیان این مطلب گفته بود: صرف نظر از مباحث اقتصادی، از نظر ما کلیات این موضوع اتفاق مثبتی است چرا که علاوه بر مسائل اقتصادی با این شیوه می‌توان از توان فنی و تجربیات کشورهای مختلف نیز بهره گرفت.

وی همچنین اظهار کرد: صرف نظر از مباحث اقتصادی، از نظر ما کلیات این موضوع اتفاق مثبتی است چرا که علاوه بر مسائل اقتصادی با این شیوه می توان از توان فنی و تجربیات کشورهای مختلف نیز بهره گرفت.

مدیرعامل رایتل همچنین عنوان کرد: در کشور ما تاکنون تجربه 3G وجود نداشته و با این همکاری می‌توان از تجربیات کشورهای دیگر نیز بهره گرفت تا هرچه سریع‌تر این تکنولوژی ارتقاء پیدا کرده و به سطحی قابل قبول برسد.

از سوی دیگر در سطح وزارت ارتباطات نیز بر این نکته تاکید می‌شود که برای حضور موثر این اپراتور لازم است با توجه به فضای رقابتی ایجاد شده و خارج شدن رایتل از دوره انحصار در ارائه 3G، در این حوزه سرمایه گذاریهای جدی صورت بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات چندی پیش در پاسخ به سوال ایسنا، درباره وضعیت شرکت رایتل و پایان دوره انحصار آن در شرایطی که این که این شرکت در حدود یک سال از دوره انحصار خود اجازه ارائه تماس تصویری را دارا نبود، اظهار کرد: تردیدی نیست که ما دوست داریم پروانه رایتل عملیاتی شود و بماند و حضور این اپراتور برای ما هم مهم است اما در این زمینه یکی از نکات بسیار مهم موضوع سرمایه‌گذاری است؛ اگر اپرتور دوم امروز عملکرد موفقی داشته، بخشی از آن به این مساله برمی گردد که سهامدار خارجی آن بیش از 1.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم انجام داده و اکنون انتظار داریم که توسط اپراتورهای دیگر نیز این سرمایه‌گذاریها صورت گیرد.

برات قنبری همچنین عنوان کرد: بر همین اساس در آن دوره از محل بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، این مجوز ارائه شد اما اکنون اپراتور رایتل برای استمرار حیات خود و کسب سهم مناسب بازار به سرمایه‌گذاری خارجی یا داخلی نیازمند است.

معاون وزیر ارتباطات همچنین یادآور شد: ‌البته با تغییرات مدیریتی صورت گرفته در رایتل و همچنین در وزارت تعاون تحرکاتی ایجاد شده و ما هم امیدواریم فضا به گونه‌ای باشد که این شرکت در آینده بتواند فعالیتهای خود را گسترش دهد تا فضای رقابتی بازار محفوظ بماند.

به گزارش ایسنا، با وجود طرح بحث حضور سرمایه‌گذار خارجی در رایتل و تائید آن توسط مدیرعامل اپراتور سوم، تاکنون در خصوص نتایج مذاکرات صورت گرفته و اینکه آیا در این باره نتیجه‌ای حاصل شده یا خیر خبری منتشر نشده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین