کد خبر: ۲۹۰۸۷۱
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی برنامه این هفته شرکت کرده بودند که ۸۲ درصد مخالف تغییر سرمربی تیم ملی بودند و ۱۸ درصد هم به رفتن کارلوس کی روش رای دادند.
آفتاب‌‌نیوز : اولین برنامه نود سال 1394 در حالی روی آنت رفت که به دلیل پخش برخی برنامه‌های باقیمانده از نوروز با 45 دقیقه تاخیر شروع بکار کرد و به‌جای 22:30 این برنامه از 23:15 دقیقه آغاز شد کمتر از سه هفته‌ای برنامه نود و اتفاقات مهم فوتبالی که در ایام تعطیلات نوروز افتاده بود برنامه شب گذشته را به یکی از شلوغ‌ترین شب‌های نود تبدیل کرده بود.

به گزارش تابناک، رفتن یا نرفتن کارلوس کی‌روش از تیم ملی یکی از موضوعات مهم فوتبال ایران در ایام تعطیلات نوروز بود. آخرین روز سال گذشته بود که در پی جلسه کی‌روش و اسدی و بعد از آن کی‌روش و کفاشیان خبر برکناری کی‌روش رسانه‌ای شد و شوکی را به هواداران تیم ملی وارد کرد. حالا و در حالی که با گذشت هفده هجده روز هنوز تکلیف نیمکت تیم ملی مشخص نشده سوال برنامه نود به این مسئله اختصاص یافته بود. سئوال برنامه هم این بود که «با توجه به شرایط موجود آیا تغییر سرمربی تیم ملی را به صلاح می‌دانید یا خیر؟»

در ابتدای برنامه، به صورت مختصر و فشرده، بازی سوم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بازی های تیم امید و تیم فوتبال ساحلی پخش شد و همچنین گزارشی از حضور ۸۰ هزار افغانستانی در بازی تیم امید ایران با افغانستان روی آنتن رفت.

فردوسی پور همچنین موفقیت در مذاکرات را به تیم هسته‌ای ایران تبریک گفت. بعد از آن هم گزارشی از درگذشت میلاد حجت الاسلامی و حسین واحدی دو خبرنگار ایرانی که در سانحه هوایی جان خود را از دست دادند، پخش شد.

در ادامه، علی کفاشیان که میهمان حضوری برنامه بود، به تشریح وضعیت ماندن یا جدایی کی روش از تیم ملی پرداخت و تاکید کرد که این جدایی با درخواست کی روش صورت می گیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه سرمربی تیم ملی با یک ماه پیش خیلی فرق کرده و کی‌روش دیگر آن کی روش سابق نیست، گفت: من هیچ اثری از دلالی کارلوس کی‌روش ندیدم. علی کفاشیان درباره احتمال تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال و جدایی کارلوس کی‌روش اظهار کرد: هیچ آدم عاقل و فکر منطقی نمی‌آید در این مقطع زمانی که نزدیک به مسابقات مقدماتی جام جهانی هستیم سرمربی تیم ملی را تغییر بدهد. بحث تغییر سرمربی از سمت فدراسیون فوتبال مطرح نیست.

وی افزود: فدراسیون فوتبال از عملکرد کی‌روش رضایت کامل داشته است و حتی هیات رئیسه هم این موضوع را مصوب کرد که سرمربی تیم ملی چهار سال دیگر بماند.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: ما حتی بعد از جام ملتهای آسیا با توجه به اینکه ایران جزو چهار تیم برتر نرفت، یک هفته مهلت داشتیم که از کی روش بخواهیم دیگر در تیم ملی نباشد ولی عملکرد او را قبول داشتیم. همانطور که قبلا هم گفته بودم کی‌روش پیش از حضور تیم ملی در جام ملتها ابراز گلایه کرده بود.

کفاشیان ادامه داد: کی روش بعد از جام ملتها آمد و گفت نمی توانم با این شرایط کار کنم. او عنوان کرد که در ایران تحقیر می‌شود و رفتار توهین آمیز با وی می‌شود. البته ما از او خواستیم که بماند چون کارش را قبول داریم.

وی با بیان اینکه تقاضای جدایی کی روش امروز سه شنبه در جلسه هیات رئیسه مطرح خواهد شد، تصریح کرد: من به کی روش گفتم تضمین نمی‌کنیم که حتما همه چیز را فراهم کنیم ولی سعی می‌کنیم که همانند گذشته اولویت ما تیم ملی باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره نقش علیرضا اسدی دبیر جدید فدراسیون در جدایی کی روش و جلسه اش با سرمربی تیم ملی اظهار کرد: من در آن جلسه بودم. کی روش قبل از حضور اسدی در فدراسیون هم زمزمه جدایی سر داده بود. و گفته بود که با من تحقیرآمیز رفتار شده است. کی روش حتی به مسائل سالهای گذشته و دیدار با قطر در مرحله مقدماتی جام جهانی گذشته هم اشاره کرد.

وی افزود: آقای اسدی که اظهار نظر شخصی خودش را داشته است. مسئولیت کی روش طبق قرارداد زیرنظر من است.

رئیس فدراسیون فوتبال البته تایید کرد که دبیر جدید فدراسیون گزینه خود فدراسیون نبوده ولی از عملکردش راضی است.

کفاشیان که در برنامه نود حضور یافته بود، درباره اینکه حاضر است افراد زیر دستش را برای ماندن خودش در فدراسیون قربانی کند و قرار است این اتفاق برای کی روش هم رخ بدهد، گفت: به هیچ عنوان این نگرش شما را قبول ندارم. تغییرات که همیشه هست و ممکن است در برنامه شما هم در این چند سال آدمهای مختلفی آمده و رفته باشند. تغییرات حتی گاهی بد هم نیست ولی درباره کی روش که هیات رئیسه رضایت کامل دارد با این حال خود ایشان درخواست جدایی دارد.

وی تصریح کرد: قبول دارم که کی روش آدم منظمی است. او نمی تواند در تیم کاری‌اش صدای مخالف بشنود و حتی سرپرست تیم ملی باید با او هماهنگ باشد ولی اینکه اسدی را مانع ادامه همکاری سرمربی تیم ملی بدانیم، درست نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه اختلاف این فدراسیون با وزارت ورزش به فوتبال و تیم ملی لطمه می‌زند، گفت: این مسئله چه ربطی به مربی تیم ملی دارد. همه مردم حتی نمایندگان وزارت ورزش هم از عملکرد کی روش راضی هستند. ممکن است من هم اسفندماه از فدراسیون فوتبال بروم ولی ما باید به قراردادی که با کی روش داریم، احترام بگذاریم تا تیم ملی به جام جهانی برود. اسدی هم وظیفه دارد امکانات لازم را فراهم کند تا راه صعود تیم ملی به جام جهانی هموار شود.

کفاشیان خاطرنشان کرد: ولی من فکر می‌کنم مسئله فراتر از این است و نمی‌توان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را بهانه کرد. باید دید دلیل اصلی درخواست کی روش چیست.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار کرد: روز دوشنبه هم من نامه ای  به کی روش دادم که اگر نظر به ماندن در تیم ملی دارد، مذاکره کنیم ولی او هنوز جوابی به من نداده است.

کفاشیان در بخش  دیگری از صحبت‌هایش به تغییر رفتار سرمربی تیم ملی اشاره کرد و افزود: احساسم این است که دل کی روش دیگر با ما نیست. ته دل کی روش خالی است! او با یک ماه پیش خیلی فرق کرده است و نمی‌دانم در یک ماه مرخصی‌اش بعد از جام ملتها چه اتفاقی رخ داد. بعد از مسابقات جام ملتها، کی‌روش دیگر آن کی روش سابق نبود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما دوست نداریم کی روش را به زور نگه داریم و می خواهیم در کمال دوستی و آرامش از هم جدا شویم. من به سرمربی تیم ملی هم گفتم که دوست دارم بعد از جدایی از ایران، با هم دوست بمانیم و حتی به پرتغال و خانه شما بیاییم!

کفاشیان در پاسخ به این سئوال که آیا اگر نظر کی روش برای ماندن در ایران تغییر کند، باید آنرا در هیات رئیسه بررسی کرد یا خیر، گفت: خیر، اگر ایشان بخواهد بماند که دیگر نیازی به مطرح کردن در هیات رئیسه نیست ولی او به صورت کتبی به من اعلام کرد که می خواهد برود.

در ادامه برنامه، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی هم روی خط برنامه آمد و درباره شرایط تیم ملی و خداحافظی اش صحبت کرد. کفاشیان درباره اینکه چرا بعد از خداحافظی نکونام از تیم ملی با او تماس نگرفته است، اظهار کرد: من به نکونام زنگ نزدم چون ما و کادر فنی هنوز با درخواست او موافقت نکرده ایم و خداحافظی‌اش را قبول نداریم! جواد هنوز می تواند به تیم ملی کمک کند.

نکونام همچنین خطاب به کفاشیان گفت: تصمیم آخر را خودتان بگیرید و اجازه ندهید دیگران تصمیم بگیرند. الان همه مردم از عملکرد تیم ملی راضی هستند و باید به نظر آنها احترام گذاشت.

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این صحبت، تاکید کرد: خود جواد هم می تواند با کی روش برای ماندن صحبت کند. ما چهار سال است با کی روش کار می کنیم و همدیگر را کاملا می شناسیم. خود کی روش تایید کرده که در این مدت با او حسن نیت داشته ایم.

کفاشیان درباره اینکه به کی روش گفته در صورت تداوم کارش در ایران وزارت ورزش امکانات مورد نیازش را تامین نمی‌کند، اظهار کرد: خیر، چنین چیزی نیست. من فقط به کی روش گفتم که تضمین نمی کنم همه چیز عالی باشد. به هر حال اگر ته دل کی روش راضی باشد، من او را راضی می کنم.

وی هرگونه دخالت و اظهار نظر از سوی وزارت ورزش در موضوع کارلوس کی روش را رد کرد و گفت: صادقانه می گویم وزارت ورزش هیچ وقت اظهار نظری در این مورد نداشته است. حالا ممکن است ما در این مدت دچار مشکلات مالی شده باشیم و حتی یک بخش از آن به ما خیلی سخت گذشته باشد ولی اظهار نظری درباره سرمربی صورت نگرفت.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه تمدید قرارداد کی روش از مذاکرات ۱+۵ که سخت تر نیست، به شوخی گفت: خیر ولی ما از آقای ظریف (وزیر امور خارجه ایران) کمک می‌گیریم!

کفاشیان با بیان اینکه از روز چهارشنبه هفته گذشته تماسی با کی روش نداشته است، اظهار کرد: ما هیچ ارتباطی نداشتیم ولی کی روش در این چند روز سرگرمی داشته و دنبال کارهای مالیاتی اش بوده است.

وی به شوخی ادامه داد: همیشه که نمی شود کی روش مرخصی باشد! من هم دو روز مرخصی بودم و تازه از روز دوشنبه کار کی روش را پیگیری کردم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم‌های دیگر آسیایی از حضور و فعالیت کی روش در تیم ملی ایران ترس و واهمه دارند، تاکید کرد: فکر می کنم بتوانیم کی روش را راضی کنیم که در تیم ملی بماند مگر اینکه چیزی در ذهن او از دلخوری بسته شده باشد. در اینصورت هم دلخوری را رفع می کنیم.

کفاشیان همچنین درباره اتهامات دلالی به سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: چنین چیزی اصلا درست نیست و من اثری از دلالی کی روش ندیدم.

در هنگام صحبت‌های علی کفاشیان جواد نکونام هم به‌عنوان مهمان تلفنی در برنامه حضور داشت و به حمایت کامل از کی‌روش پرداخت.جواد نکونام که پس از پایان دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران برابر سوئد از تیم ملی خداحافظی کرد در پاسخ به این پرسش که چرا این تصمیم را گرفت و دلیل آن چه بود گفت:  واقعیت این است که این تصمیم را به صورت ناگهانی و «یهویی» گرفتم و خودم هم تصمیم نداشتم خداحافظی کنم اما بعد از بازی این تصمیم را عملی کردم.

نکونام خاطرنشان کرد: البته قبلا به چند نفر از بازیکنان گفته بودم که شاید خداحافظی کنم اما قطعی نشده بود. با این حال بعد از بازی تصمیم گرفتم از تیم ملی خداحافظی کنم. همانطور که یک روز به تیم ملی دعوت شدم و کسی خبر نداشت الان هم تصمیم گرفتم از تیم ملی بروم.

جواد نکونام از پیشنهاد کی روش به وی قبل از دیدار با سوئد خبر داد و گفت: در صحبتی که با کی روش داشتم ایشان گفتند اگر می خواهی خداحافظی کنی هماهنگی های لازم را انجام دهم تا مراسمی در بازی با سوئد ترتیب داده شود اما من قبول نکردم و گفتم نیازی به این برنامه ها نیست و خودم دوست دارم در سکوت بروم.

رکورددار بیشترین بازی ملی فوتبال ایران در ادامه گفتگویش با برنامه نود صحبت های بازیکنان تیم ملی در مورد مشکلات این تیم را تایید کرد و گفت: صحبت هایی که بچه های تیم ملی انجام داده اند همه درست است و هیچکدام هیچ حرفی را دروغ نگفته اند. من با این بازیکنان اردو بوده ام و شناخت کافی از آنها دارم.

وی ادامه داد: کفاشیان تلاش کرد که به تیم کمک کند اما در حد تیم ملی ایران این کار انجام نشد. قبل از جام جهانی و قبل از جام ملت ها کار شایسته ای برای تیم ملی انجام نشد. البته دست آقای کفاشیان نبود و حمایت از تیم ملی کار گروهی است که باید همه کمک می کردند اما یکسری اختلاف سلیقه هایی بود که بوجود می آمد و در نهایت به تیم ملی ضرر می زد.

نکونام در مورد مشکلاتی که تیم ملی فوتبال ایران داشت گفت: اشکان دژاگه واقعیت را گفت. لباس های ما در ایران تولید می شود. لیگ ایران کیفیتش پایین است که 20 درصد آن به خاطر مشکلات توپ هایی است که از لیگ استفاده می شود. لباس هایی که برای تیم ملی کشورمان استفاده می کردیم کیفیت لازم را نداشت و همه ناراضی بودند.

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از بی توجهی هایی که به تیم ملی شده است گفت: بعد از بازی با شیلی بازیکنان توقع پاداش داشتند اما حتی یک زنگ هم به ما نزدند. البته ما وظیفه مان را انجام دادیم و باید بازی می کردیم اما باید برای تیم ملی اهمیت قائل شوند.

نکونام با ابراز نارضایتی از اظهار نظرهایی که در مورد تیم ملی مطرح شده است گفت: قبل از جام جهانی ما باید سه بازی سخت را می بردیم تا برویم جام جهانی. شرایط برای تیم ما خیلی سخت بود. برخی می گفتند که اینها نتیجه بازی با قطر را فروخته اند. من وقتی این اظهار نظر را شنیدم که گفتند ما نتیجه نگرفتیم و نسبت به زمان برانکو نتایج ضعیف تر بوده ایم ناراحت شدم.

وی ادامه داد: قبل از بازی با قطر به من گفتند کی روش بازی را به قطر فروخته. من تا به حال چنین حرف هایی را نشنیده بودم. من همه اتفاقات اردوها و تمرینات را می دیدم و وقتی این را شنیدم شوکه شدم. من به بازیکنان گفتم اصلا چنین فکری را نکنید. ما رفتیم و برای تیم ملی و مردم ایران افتخار کسب کردیم. وقتی بازیکن از یک مربی خوشش بیاید مصاحبه می کند. مگر می شود به زور بازیکنی را وادار به مصاحبه کرد؟ باید ببینیم چقدر به دژاگه فشار آمده که این حرف ها را زده است.

جواد نکونام خاطرنشان کرد: خیلی از بازیکنان تیم ملی با کی روش خوشحال هستند. مردم به این تیم افتخار می کنند و خوشحال هستند. قطعا اتفاقی که برای مربی بعدی تیم ملی بیفتد اتفاق بدی خواهد بود. خود آقای کفاشیان می داند که از داخل فدراسیون هم به تیم ملی لطمه می زدند. ما با برانکو رفتیم جام جهانی اما بعد از این مسابقات برانکو را برکنار کردند و آقای دادکان را برکنار کردند. نیاییم دوباره فوتبال را به عقب ببریم. الان نباید کی روش را برکنار کنیم مگر اینکه یک مربی بزرگتر از کی روش بیاوریم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: آنهایی که می گویند ما به عراق باختیم در نظر بگیرند که ما با یک بازیکن کمتر بازی کردیم. من همان زمان به بازیکنان گفتم که ما سه بر صفر عراق را شکست می دهیم اما وقتی بازیکن ما اخراج شد همه چیز بهم خورد.

وی خطاب به علی کفاشیان گفت: تصمیم آخر را خودتان بگیرید و اجازه ندهید دیگران تصمیم بگیرند. الان همه مردم از عملکرد تیم ملی راضی هستند و باید به نظر آنها احترام گذاشت.

نکونام ادامه داد: کی روش خودش دوست دارد بماند چرا که با این تیم بزرگ شده است. من قاطعانه می گویم که ایشان دوست دارد بماند اما برخی دوست ندارند وی بماند و هر بار یک حرفی می زنند. به نظرم خود آقای کفاشیان باید همه کارها را با کی روش هماهنگ کند. اگر مسئولان فدراسیون فوتبال می خواهند کی روش بماند باید با قدرت بماند اما اگر قرار است بماند و امکانات ندهند و حمایت نکنند بهتر است برود.

هافبک میانی تیم ملی خاطرنشان کرد: نباید به گونه ای رفتار کنیم که تیم ملی دوباره بیفتد دست کسانی که از قبل برنامه ریزی کرده بودند. امیدوارم هر تصمیمی گرفته می شود به نفع تیم ملی باشد. بازهم تاکید می کنم که نباید فضا طوری فراهم شود که تیم ملی دست افرادی بیفتد که از قبل هم سناریو داشتند تا تیم ملی را بگیرند.

جواد نکونام در مورد ممنوع الخروج شدن کی روش گفت: برخی دوستان در فدراسیون فوتبال می دانستند که کی روش برای خروج از کشور مشکل دارد اما هیچ کاری انجام ندادند تا این اتفاق رخ داد و به نظرم اتفاق خوبی هم نبود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان بازگشت شما به تیم ملی وجود دارد گفت: نه دیگر. من خداحافظی کرده ام ودیگر برنمی گردم.

پخش مسابقات لیگ برتر و همچنین بررسی عملکرد داوران هم در برنامه این هفته صورت گرفت. عادل فردوسی پور در خلال برنامه چندبار تاکید کرد که به خاطر پاسخگو نبودن محمد حسین نژاد فلاح و حمید درخشان، بررسی اتفاقات رخ داده در باشگاه پرسپولیس به هفته آینده موکول شد.

بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مسابقه پیامکی برنامه این هفته شرکت کرده بودند که ۸۲ درصد مخالف تغییر سرمربی تیم ملی بودند و ۱۸ درصد هم به رفتن کارلوس کی روش رای دادند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین