کد خبر: ۲۹۰۹۰۷
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۶
به طور کلی به نتیجه رسیدن مذاکرات و تحقق ایده‌آلی که در ذهنیت جامعه وجود داشت بازتاب مثبتی را به وجود آورد و شادی و شعفی را ایجاد کرده است اما اینکه چگونه از فرصت به وجود آمده بهترین استفاده را ببریم و برنامه ریزی های اقتصادی را تغییر دهیم، موضوع مهم دیگری است.
آفتاب‌‌نیوز : این موضوعی است که سیده فاطمه مقیمی، نایب رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران بر آن تاکید دارد.

وی درباره تاثیرات تفاهم لوزان بر بخش‌های اقتصاد کشور به خبرنگار ایسنا گفت: تحریم های به وجود آمده در چند سال گذشته خواه ناخواه تاثیراتی را در روند اجرایی اقتصاد کشور به وجود آورده است.

به گفته مقیمی با این تفاهم ذهنیت تغییر مسائل در جامعه به وجود آمده و بازتاب این تفاهم در تصمیم گیری های آتی و تصمیم هایی که در حال حاضر اجرا می شوند، قابل مشاهده خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران معتقد است: موضوعات مربوط به ارز یکی از اولین حوزه هایی است که به صورت فوری از تفاهم هسته ای تاثیر می پذیرد. مطمئنا چگونگی نرخ ارز می تواند روی معاملات اثر گذار باشد و روند مثبت مذاکرات در سه ماه آینده می تواند تصمیم گیری قطعی را نسبت به معاملات ارزی به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: مجموعه پتروشیمی، نفت و حمل و نقل بخش های مهمی است تحریم ها روی آن ها تاثیر داشته است و با این تفاهم روی دیگر سکه برای ما روشن خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران معتقد است: وقتی زیر ساخت ها و فضای جهانی آماده باشد تاثیرات مثبتی بر بخش های مختلف اقتصادی خواهد داشت. همچنین زمانی که تحریم ها از خطوط کشتیرانی برداشته شوند هزینه مازادی که به دلیل وجود تحریم ها پرداخته می شد حذف خواهد شد؛ به این معنی که قیمت غیر واقعی که به دلیل تحریم ها وجود داشت از بین می رود.

مقیمی تاکید کرد: باید مردم را نسبت به مجموعه دولت، تیم مذاکره و شرایطی که بعد از تفاهم بدست آمده به اعتماد دعوت کنیم.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که ماحصل و نتیجه این مذاکرات چیزی باشد که سلامت، سعادت و باروری بهتر را برای کشور در عرصه جهانی به وجود آورد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین