کد خبر: ۲۹۰۹۲۷
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲
در صورت مشارکت وزارت علوم و دانشگاه‌ها امسال شاهد افزایش 80 درصدی در رقم بن کارت‌های دانشجویی خواهیم بود.
آفتاب‌‌نیوز : معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های گسترش کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان عزیز قرار می دهد.

در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط سال‌های گذشته در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

اما یک خبر خوشحال کننده برای دانشجویان اینکه  ظاهرا قرار است برای دوره بیست و هشتم افزایش اعتبار بن کارت‌ها را تا 80 درصد شاهد باشیم، از این رو در صورت مشارکت وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌ها سهم پرداختی از جانب دانشجویان کاهش یافته و بن کارت‌هایی با مبالغ بیش از سال‌های گذشته ارائه می‌شود.

سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکتی 7 میلیارد تومانی در این طرح شرکت کرد و اعتبار بن کارت‌های دانشجویی 60 هزار تومان بود، اما امسال میزان این مشارکت افزایش یافته و به 10 میلیارد تومان رسیده است. بر این اساس احتمالا دانشجویان در صورت مشارکت دانشگاه‌ها و وزارتخانه علوم می‌توانند بن کارت‌های 100 هزار تومانی دریافت کنند.

مسئولان برگزار کننده نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران در این راستا نامه‌نگاری‌هایی را با دستگاه‌های ذی ربط و وزارتخانه‌ها انجام داده و در انتظار پاسخ هستند تا در صورت مشارکت زمان ثبت نام و میزان واریز مبلغ از سوی دانشجویان را اعلام کند.

مصوبه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب براین تاکید دارد که به منظور سهم پرداختی کمتر از سوی دانشجویان دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌ها باید مشارکت کنند.

در این راستا جدولی تنظیم شده تا رقم بن‌ها از 60 به 100 هزار تومان افزایش یابد، در این صورت شاهد رشد 80 درصدی خواهیم بود، اگر اینگونه باشد دانشجویان باید 40 هزار تومان پرداخت کنند، سهم ارشاد 30 هزار تومان و در ادامه دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌ها نیز 30 هزار تومان پرداخت می‌کنند، تا اعتبار بن کارت‌ها به 100 هزار تومان برسد.

ارشاد ابراز امیدواری می‌کند تا در صورت مشارکت بزودی نحوه ثبت نام اعلام شود، اگر تا سه روز آینده پاسخی به نامه وزارت ارشاد از سوی دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌ها داده نشود، به مانند سال گذشته مشارکت 50 درصدی طرفین یعنی دانشجویان و ارشاد را شاهد خواهیم بود. تا نیمی از بهای بن کارت‌های دانشجویی را دانشجویان پرداخت کنند و نیمی دیگر از سوی ارشاد پرداخت شود.

البته در این راستا شنیده می‌شود وزارت ارشاد در صدد آن است تا رقم واریزی و مشارکتی دانشجویان را به میزان حداقلی رسانده تا دانشجویان برای دریافت بن کارت دچار مشکل نشوند.

این گزارش تصریح می‌کند، بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است. هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است.

به گزارش فارس، دانشجویان باید توجه داشته باشند که، یارانه پرداختی برای خرید کتاب از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. کارت‌های ویژه خرید در نمایشگاه فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارت خوان داخل نمایشگاه قابل استفاده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین