کد خبر: ۲۹۱۱۰۶
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش شدید قیمت ها خبر داد و گفت : هر کیلوگرم گوشت مرغ در میادین عمده فروشی تا حدود ۵ هزار تومان هم عرضه می شود.
آفتاب‌‌نیوز : محمد یوسفی گفت : قبل از عید این نرخ ها به بالای ۷۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم نیز رسیده بود که در سطح خرده فروشی باز هم بیشتر عرضه می شد.

به گزارش رادیو اقتصاد، وی افزود : به دلیل کاهش قابل توجه تقاضا و همچنین افزایش عرضه بخشی از گوشت ذخیره سازی شده ، قیمت ها در حال حاضر به ضرر تولیدکننده است و با این روند میزان جوجه کشی برای فصل آینده کاهش خواهد داشت.

یوسفی گفت : با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش داریم از دولت می خواهیم از طریق شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد عرضه و ذخیره سازی آن اقدام کند تا علاوه بر ساماندهی قیمت ها از ضرر تولیدکنندگان نیز جلوگیری شود.

وی تاکید کرد ‌: هدف ما نه گران فروشی است و نه می خواهیم تولید کننده ضرر کند و اگر سیاست های تنظیم بازار بموقع و با هوشمندی اجرا شود می توانیم به ثبات نسبی در تولید و عرضه گوشت مرغ و همچنین تعادل قیمت ها حرکت کنیم.

وی پیش بینی کرد روند کاهش قیمت ها تا آخر فروردین و حتی اوایل اردیبهشت ادامه یابد چون تقاضا کشش این عرضه را ندارد و ادامه این روند به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی بستگی دارد.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت : ظرفیت تولید ۲ میلیون ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در سال را داریم که معمولا ده درصد این میزان مازاد برنیاز داخلی است .

یوسفی افزود : اگر دولت از صادرات این محصول حمایت کند می توانیم به اقتصادی شدن تولید در این صنعت در روندی پایدار امیدوار باشیم.

این صنعت به مدیریت کامل زنجیره تولید و مصرف (مزرعه تا سفره) نیاز دارد.

در تولید گوشت مرغ در ایران از هورمون رشد استفاده نمی شود .

در کشورهای خارجی گوشت مرغ در مدت ۳۳ روز تولید می شود که در ایران ۵۵ روز است و روند طبیعی دارد و معمولا سلیقه مصرف کنندگان در داخل استفاده از مرغ های درشت است.

البته مرغ های کوچک بهتر است چون چربی و ضایعات کمتری دارد و اقتصادی تر هم است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین