کد خبر: ۲۹۱۳۳۷
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
داعش در موصل کتابچه ای میان مردم پخش کرده که در آن همه کشورهای عربی جز مناطق تحت اشتغال داعش در عراق و سوریه، کشورهای غیر اسلامی محسوب شده اند.
آفتاب‌‌نیوز :
پایگاه خبری رأی الیوم نوشت: بر اساس اخبار رسیده از موصل ، گروهک تروریستی تکفیری داعش با انتشار کتابچه ای، همه کشورهای عربی جز مناطق تحت اشغال این گروهک در عراق و وسوریه را سرزمین کفر اعلام کرد.

رأی الیوم نوشت: داعش در موصل کتابچه ای میان مردم پخش کرده که در آن همه کشورهای عربی جز مناطق تحت اشتغال داعش در عراق و سوریه، کشورهای غیر اسلامی محسوب شده اند.

منابع محلی در موصل تصریح کردند داعش کتابچه ای تحت عنوان « الولاء للخلافة ولیس للدولة القومیة» یعنی «دوستی و اطاعت فقط باید از خلافت باشد و نه حکومت های ملی گرا » منتشر کرده و درآن نوشته است : پس از اعلام خلافت اسلامی در عراق و سوریه ، این سرزمین ها تبدیل به مرکز هجرت و جهاد شده است و همه مسلمانان ساکن در کشورهای کافر مانند کشورهای عربی باید به کشور حکومت اسلامی مهاجرت کنند . همه کشورهای عربی که خود را مسلمان معرفی می کنند ، همه کافر اند و مسلمانان ساکن در این کشورها باید از آن خارج شوند .

داعش همچنین در این کتابچه از اشخاصی که از مناطق تحت اشغال داعش می گریزند ، به شدت انتقاد کرده است .

داعش از دهم ماه ژوئن سال گذشته ( 20 خرداد ) تاکنون موصل و برخی دیگر از مناطق عراق را به اشغال خود در آورده و بر اساس گزارش های موجود، اوضاع مسلمانان و حتی اهل سنت ساکن این شهرها روز به روز بدتر می شود .

داعش به مردم مناطق تحت اشغال خود جز در موارد استثنا و به شرط گرفتن تضمین برای بازگشت به محل زندگی خود، اجازه خروج نمی دهد و کسانی که از خانه هایشان بروند، تمامی اموالشان مصادره می شود.

این گروهک تروریستی قوانین خشک و بسیار سختی در مناطق تحت اشغال خود اجرا می کند که این امر باعث نارضایتی شدید مردم شده اما آن ها از ترس جان خود جرات ابراز مخالفت ندارند زیرا داعش با بی رحمی تمام با آن ها برخورد می کند. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین