کد خبر: ۲۹۱۳۵۹
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: تروریسم کار کسی که به زائران خانه خدا بی‌حرمتی می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد رویانیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص پیروزی تیم پرسپولیس مقابل النصر، حضور برانکو ایوانکوویچ در تهران و همچنین اظهارات رئیس باشگاه النصر عربستان که عمل هواداران پرسپولیس را تروریسم ورزشی خوانده بود صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانیم.

فارس: در خصوص پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل النصر عربستان چه صحبتی دارید؟

این پیروزی و حضور بیش از 100 هزار هوادار در استادیوم حاوی پیام بود. یکی اینکه وزارت ورزش نباید هواداران را دست کم بگیرد و باید از این فرصت استفاده صادقانه شود. به هر حال ورزش همین است و شور شادابی در تیم بسیار خوب است اما مردمی که به استادیوم آمدند نشان دادند که با همه مشکلات و گرفتاری‌هایی که دارند اما هیچ توقع زیادی از مسئولان ندارند و فقط می‌خواهند به آنها توجه شود. هواداران پرسپولیس هم فقط توجه می‌خواهند و دوست دارند که به دغدغه‌هایشان توجه شود و این اولین پیام است. البته من این پیروزی را باید به هواداران و مسئولان باشگاه پرسپولیس تبریک بگویم چرا که این پیروزی در یک بازی بین‌المللی به دست آمد. هر چند که از حضور بی‌سابقه هواداران نباید چشم‌پوشی کرد چون به نظرم آنها برنده اصلی این بازی بودند و هیجان زیادی به این رقابت حساس دادند.

فارس: برانکو ایوانکوویچ هم به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. این مربی پیش از این مدنظر شما در زمان مدیرعاملی‌تان در پرسپولیس هم بود.

بله زمانی که من مدیرعامل پرسپولیس بودم دنبال برانکو بودیم و حتی دو بار هم با او مذاکره کردیم اما یک بار تیم داشت و دفعه دوم هم در آستانه گرفتن تیم بود و خیلی به حضور در پرسپولیس تمایل نشان نداد اما به هر حال موضوع مالیات او هم آن زمان وجود داشت. هر چند که حالا که برانکو آمده امیدوارم او را فقط برای 6 بازی نیاورده باشند چون این موضوع در شأن پرسپولیس و برانکو نیست اما اگر برانکو آمده که فصل آینده هم در پرسپولیس باشد به نظرم اقدام خوبی صورت گرفته است و باید از این مربی استفاده کرد چرا که برانکو مربی خوبی است و باید از او حمایت شود. هر چند که خود برانکو هم باید قدر پرسپولیس و هوادارانش را بداند. البته اعتقاد دارم که او در بحران پرسپولیس را تحویل گرفته و باید با شور و شوقی که هواداران روز چهارشنبه ایجاد کردند او با اشتیاق صدچندان در پرسپولیس کار کند.

فارس: زمزمه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پرسپولیس در فصل آینده پرستاره بسته خواهد شد و این در حالی است که شما پیش از این یک بار پرسپولیس را پرستاره بستید اما نتیجه نگرفتید. فکر می‌کنید علاج پرسپولیس با حضور ستاره‌هاست؟

البته قبلاً تیم‌های دیگر که دوستان در آن فعالیت می‌کردند پرستاره بسته شد و دیدید که در نهایت آن تیم پرستاره به دسته پایین‌تر سقوط کرد.اما من آن سال پرسپولیس را پرستاره بستم تا مرحمی بر زحم هواداران بگذارم چون چند سالی بود پرسپولیس پرستاره بسته نشده بود و هواداران از این جهت احساس حقارت می‌کردند و من برای اینکه این احساس را از بین ببرم تیم پرستاره‌ای بستم و برایم مهم بود تا هواداران راضی باشند. چون باشگاه بدون هوادار معنی ندارد و به همین دلیل هر چه ستاره بود به پرسپولیس آوردم تا روحیه هواداران را عوض کنم. من به دغدعه هواداران نگاه می‌کردم و دیدید که با همین بازیکنان نائب‌قهرمان لیگ شدیم. باید بپذیریم که در خط دفاع هافبک و خط حمله بهترین بازیکنان را داشتیم و بازیکنانی مثل پولادی، مهدوی‌کیا، زاید و ... را به تیم آوردیم که جالب اینجاست که مهدوی‌کیا در نیم‌فصل به پرسپولیس آمد اما در یک نظرسنجی به عنوان بهترین خرید فصل انتخاب شد. سال بعد هم علی دایی را به تیم آوردیم و بازیکنانی مثل پیام صادقیان، محسن مسلمان، محمدرضا خلعتبری و ... را هم به تیم اضافه کردیم. البته من از نژادفلاح حمایت می‌کنم و باز هم پیروزی غرورآفرین پرسپولیس مقابل النصر را به او و مجموعه تیم تبریک می‌گویم.

فارس: به حضور علی دایی در پرسپولیس اشاره کردید. عده‌ای از منتقدان شما معتقدند که علی دایی را سرمربی پرسپولیس کردید تا پشت او پنهان شوید! حتی پیش از این در مصاحبه‌ای هم اعلام کرده بودید که برکناری یحیی گل‌محمدی پشیمان هستید.

من به هیچ عنوان از آوردن علی دایی ناراضی نیستم چون زمانی که می‌خواستم او را به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب کنم هدف داشتم و نیازی هم ندارم که بخواهم پشت کسی قایم شوم و جز به خدا به هیچ کسی دیگری نیاز ندارم . من علی دایی را آوردم چون می‌خواستم 3 سال خیالم از تیم راحت باشد و به باشگاه‌داری و کارهای اقتصادی باشگاه بپردازم و برای این منظور نیاز به یک مربی باجنم و با اقتدار بود که از پس حاشیه‌ها بربیاید و در همین راستا علی دایی را آوردم که یک قهرمان ملی است و شخصیت قهرمان دارد اما به هر حال علی دایی هم نقاط ضعف و قوتی دارد همانطور که من یا هر کسی دیگر هم نقاط ضعف و قوت دارد اما علی دایی همیشه به دنبال نفر اول بودن است و این میل به قهرمانی او یک مسئله فوق‌العاده است. من می‌خواستم مربی‌‌ای به تیم بیاورم که دنیا او را بشناسد اما چون از مربیان خارجی ضربه خورده بودم علی دایی را آوردم. اگر من پشت دایی قایم شدم چرا علیرضا رحیمی که یک مدیر فوتبالی است از دایی حمایت کرد؟ یعنی رحیمی هم خودش را پشت دایی قایم کرده بود؟ دایی شخصیتی است که نیازی به کسی ندارد و من هم به کسی جز خدا نیاز ندارم.

فارس: درباره حضور 100 هزار هوادار در استادیوم هم صحبت کنید.

حضور بیش از 100 هزار هوادار در استادیوم یک اتفاق بزرگ و ویژه است و این نشان داد پرسپولیس یک شیر خفته است حتی اگر بیمار و خسته باشد. جمعیت بیش از 100 هزار نفر اقتدار و عظمت پرسپولیس را نشان داد و این حضور برای وزارت ورزش و مدیران آن پیام داشت که بدانند پرسپولیس که باشگاه باعظمتی است و آینده این باشگاه چقدر مهم است. روز چهارشنبه بیش از 100 هزار تماشاگر با سردادن شعارهای اخلاقی و با پرچم‌های ایران و پرسپولیس از تیم حمایت کردند.

فارس: از نظر شما پیام دیگر حضور این همه هوادار در استادیوم چه خواهد بود؟

به هر حال باید این را پذیرفت که تغییر و تحول اگر به شکل درستی انجام شود با رضایت هواداران هم خواهد بود و به نظرم پیام دیگر حضور هواداران در استادیوم برای بازیکنان و مسئولان باشگاه است و آنها نشان دادند که توقعی جز پیروزی و سربلندی از این باشگاه نمی‌خواهند و بازیکنان هم باید بدانند که این پشتوانه پرشور در کمتر جایی از دنیا وجود دارد.

فارس: صحبت‌های مبنی بر بازگشت شما به پرسپولیس وجود دارد. در این باره صحبت می‌کنید؟

خب به هر حال من از پشت صحنه کمک‌هایی به پرسپولیس کرده‌ام و البته نشست‌هایی در این باره انجام شده و هر کمکی که از من بخواهند انجام می‌دهند که البته تا الان کمک‌های من معنوی و مشاوره‌ای بوده اما در بحث مالی و اقتصادی می‌توانم به پرسپولیس کمک کنم هر چند که این باشگاه در حال حاضر در اختیار وزارت ورزش است اما صحبت‌هایی شده تا اگر تیم خصوصی شد در بحث مالی و اقتصادی کارهایی را مدیریت کنم.

فارس: حضور شما پیش از بازی پرسپولیس مقابل النصر در ورزشگاه درفشی‌فر و صحبت در جمع بازیکنان واکنش بسیار مثبتی داشت.

من پیش از بازی با النصر به ورزشگاه درفشی‌فر رفتم و در جمع بازیکنان صحبت کردم و از آنها خواستم که در بازی با النصر بجنگند چون شرایط پرسپولیس با این برد عوض می‌شود. این کار من یعنی اینکه دوست دارم به پرسپولیس کمک کنم حتی اگر این کمک حضور در ورزشگاه درفشی فر باشد. حضور من در تمرین پیش از بازی با النصر برای حمایت از نژادفلاح و بازیکنان بود اما باید بگویم خریدار باشگاه پرسپولیس با من صحبت کرده و خواسته که در امور مدیریت اقتصادی در این باشگاه فعالیت کنم.

فارس: رئیس باشگاه النصر عربستان شور و هیجان هواداران پرسپولیس را در این بازی تروریسم ورزشی عنوان کرده شما در این باره چه صحبتی دارید؟

باید بگویم تروریسم ورزشی آقایانی هستند که به مردم ظلم می‌کنند و به کشورهای دیگر لشکرکشی انجام می‌دهند. مشخص است تروریسم ورزشی برای کجاست. ایران همواره مهد فرهنگ و تمدن بوده و سابقه فرهنگ در ایران به چندین هزار سال قبل برمی‌گردد. هواداران پرسپولیس در استادیوم شور و شوق به فوتبال را نشان دادند و باید بگویم ایرانی‌ها برای میهمانشان جانشان را هم می‌دهند. پس آنها نباید موضوعی که به خودشان مربوط است را به کسی دیگر ربط دهند. تروریسم برای کسی است که به مردم حمله می‌کند اینها چون خودشان 40 هوادار هم ندارند وقتی هواداران ما را می‌بینند به آنها تروریسم می‌گویند اما تروریسم را کسی انجام می‌دهد که مسلحانه به کشورهای همسایه حمله می‌کند و زن و کودکان بی‌گناه را می‌کشند نه اینکه مردمی که به عاطفه و مهربانی مشهور هستند تروریسم بنامند. مردم ایران در معرفت در دنیا بی‌همتا هستند اما این فرد می‌خواهد باخت تیمش را توجیه کند آن هم در حالی که خودشان نمی‌دانند فرهنگ چیست.

فارس: به نظر می‌رسد آنها قصد توجیه باخت‌شان را با مسائل سیاسی دارند.

باز هم می‌گویم تروریسم کار کسی است که به زائرین حرم امن الهی بی‌احترامی می‌کند. تروریسم از آن کسانی است که به کشورهای دیگر حمله می‌کند و زائر خانه خدا را که خداوند فرموده در حرم من همه در امنیت هستند را مورد آزار و بی‌احترامی قرار می‌دهند. به مسئولان این باشگاه می‌گویم تروریسم واقعی رفتار شماست که نظامیان‌تان بیش از 200 زن و کودک را کشته و اموالشان را غارت می‌کند.

فارس: در پایان اگر صحبتی دارید بگویید.

باید در پایان صحبت‌هایم از مسئولان برگزار کننده این بازی جذاب در روز چهارشنبه تشکر کنم چون حضور 100 هزار نفر و نظم دادن به آنها کار هر کسی نیست و پرسپولیس عظمت خودش را به رخ آسیا کشاند و از همه مسئولان برگزارکنندگان تشکر می‌کنم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
0
0
این اختلاس گر باید محاکمه بشه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین