کد خبر: ۲۹۱۷۸۵
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
اولین آمار بانک مرکزی از تغییرات قیمتی کالاهای اساسی در سال جاری بیانگر بیشترین افزایش قیمت در میوه‌های تازه است در عین حال که مرغ با ریزش حدود 6 درصدی قیمت در صدر بیشترین کاهش قرار دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، در هفته منتهی به 21 فروردین ماه امسال قیمت لبنیات 1.5 درصد، تخم مرغ 0.1، میوه‌های تازه 18.4، سبزی‌های تازه 8.7، گوشت قرمز 0.4 و قند و شکر 0.4 درصد گران‌تر شد.

این درحالی است که قیمت برنج 0.2 و گوشت مرغ 5.8 درصد کاهش یافت و قیمت چای تغییری نداشت.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت ماست غیر پاستوریزه 3.5 درصد و شیر پاستوریزه 4.2 درصد نسبت به هفته مشابه ماه قبل افزایش داشت.

قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود و تخم مرغ با رشد 0.1 درصدی قیمت شانه‌ای 8000 تا 10 هزار تومان فروش رفت.

برنج و حبوبات
بنا بر آنچه که بانک مرکزی اعلام کرده در پایان هفته منتهی به 21 فروردین ماه در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیر تایلندی 1.3 درصد کاهش داشته و بهای سایر اقلام این گروه ثابت ماند. در گروه حبوبات قیمت لپه نخود معادل 2.2 درصد کاهش اما بهای لوبیا سفید 0.4 و لوبیا قرمز 0.2 درصد افزایش داشته است.قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر ماند.

میوه ها و سبزی‌های تازه
همچنین در میادین زیر نظر شهرداری لیمو شیرین عرضه نشد و نارنگی عرضه کمی داشت سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی‌ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین و میوه و تره بار به فروش رفت.

این درحالی است که میوه فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه کردند و در گروه میوه‌های تازه قیمت موز 6.9 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین یک تا 55.2 درصد افزایش داشت.

در گروه سبزی‌های تازه بهای کدو سبز 10.2 درصد و سبزی‌های برگی 4.1 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام بین 0.3 تا 18 درصد افزایش یافت.

گوشت مرغ و گوشت قرمز
اولین آمار بانک مرکزی از تغییرات قیمت کالاهای خرده فروشی درسال جاری نشان می دهد که گوشت گوسفند 0.2 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 0.6 درصد افزایش یافته است.

اما قیمت گوشت مرغ که در اواخر سال گذشته با افزایش قیمت قابل توجهی همراه بود 5.8 درصد کاهش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی
در هفته مورد بررسی بهای چای خارجی ثابت ماند و قیمت قند 0.2، شکر 0.6، روغن نباتی جامد 0.2 و روغن نباتی مایع 0.1 درصد افزایش یافت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین