کد خبر: ۲۹۲۱۲۶
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴
دادستان کل کشور گفت: در نامه ای به دادستان کل کشور عربستان، به طور جد خواسته ام با جدیت پرونده فرودگاه جده را پیگیری و رصد کند به نحوی که دو مجرم آن به جزای عمل و اشد مجازات برسند.
آفتاب‌‌نیوز : حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: از شخص دادستان کل عربستان در این نامه خواسته ام با اجرای عدالت کیفری کار را به شکلی دنبال کند که هم درس عبرتی باشد برای دیگران و هم امنیت زائران بیت الله الحرام و حرم امن الهی برای همیشه تامین و تضمین شود.

وی افزود: بخش بین الملل دادستانی کل کشور کار را تا حصول نتیجه دنبال خواهد کرد و این پیگیری علاوه بر آن چیزی است که وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت در حال انجام آن است و ما هم از طریق مقامات قضائی عربستان به پیگیری این پرونده ادامه خواهیم داد.

رئیسی در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضع پرونده گفت : آنچه ما دنبال کردیم وعده هایی است که مسئولان عربستانی دادند و تاکید کرده اند که کار در بخش دادستانی عربستان در حال دنبال و کامل شدن تحقیقات است.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه کار پیگیری پرونده باید به صورت سریع و جدی باشد، افزود : این احساس ناامنی که در قلوب همه مسلمانان به ویژه مردم ما ایجاد شده است باید به نحوی به احساس امنیت تبدیل شود.

رئیسی گفت: انتظار مردم این است که ماموران متخلف و مجرمی که دست به این عمل زشت زده اند و به دو نوجوان ایرانی تعرض کرده اند سریعاً به مجازاتشان رسیدگی شود .

وی درباره ادامه بازداشت مجرمان نیز افزود: تا آنجایی که ما اطلاع داریم مجرمان در بازداشت هستند، تحقیقات از آنان صورت می گیرد و بر اساس وعده هایی که دستگاه قضایی عربستان داده رسیدگی به سرعت در حال انجام است و ما هم روند را تا حصول نتیجه رصد می کنیم .

دادستان کل کشور با بیان اینکه آنچه اتفاق افتاد باعث نگرانی همه مسلمانان جهان شد، گفت: چون مکه و مدینه دو حرم امن الهی و مسئولان عربستانی طبق همه قوانین و مقررات موظف به ایجاد امنیت برای همه زائران بیت الله الحرام هستند احترام و امنیت زائران از ورود تا خروج باید محفوظ باشد.

به گزارش مهر، رئیسی گفت: این کار بسیار زشت و ناپسند که در جده رخ داد از این جهت ناپسندی آن بیشتر شده است که دو مامور کشور عربستان آن را مرتکب شده اند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین