کد خبر: ۲۹۲۲۴۸
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
وی همچنین مشارکت در پروژه اناران را اولویت اول لوک اویل خواند و البته تاکید کرد که این شرکت به حضور در سایر پروژه های نفتی ایران نیز علاقه مند است.
آفتاب‌‌نیوز : شرکت نفتی لوک اویل روسیه که به دلیل تحریم، فعالیت در پروژه های نفتی ایران را متوقف کرده بود، مجددا دفتر خود در ایران را بازگشایی کرد.

به گزارش ایرنا، لوک اویل روسیه پیش از این در اکتشاف میدان نفتی اناران در غرب ایران، فعالیت داشت و قرار بود که توسعه این میدان را نیز دنبال کند که با اعمال تحریم ها، از مشارکت در این طرح صرف نظر کرده بود.

راویل مگانوف معاون رئیس شرکت لوک اویل در خصوص از سرگیری فعالیت ها در ایران، اعلام کرده است: این شرکت روس، دفتر نمایندگی خود در ایران را بازگشایی کرده است.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم تا بعد از لغو کامل تحریم ها علیه ایران در پروژه های این کشور مشارکت کنیم.

وی همچنین مشارکت در پروژه اناران را اولویت اول لوک اویل خواند و البته تاکید کرد که این شرکت به حضور در سایر پروژه های نفتی ایران نیز علاقه مند است.

معاون لوک اویل در این خصوص توضیح داد: ما در حال مطالعه داده های زمین شناسی سایر پروژه های ایران نیز هستیم.

میدان نفتی اناران در مرز ایران و عراق قرار دارد و شرکت لوک اویل از سال ٢٠٠٣ کار روی این میدان را آغاز اما با اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران، این شرکت روس نیز فعالیت های خود در ایران را متوقف کرد.

واجیت علی اکبروف رئیس لوک اویل هم در نوامبر ٢٠١٤ گفته بود که این شرکت قصد دارد تا در صورت امکان و لغو تحریم ها به ایران بازگردد.

علی اکبروف افزود: در زمان حضور ما در ایران، ما میدان نفتی اناران را در مرز ایران و عراق کشف کردیم و هم اکنون به همراه یک شرکت نروژی علاقه داریم تا به این ذخیره نفتی بازگردیم زیرا از زیرساخت ها و شرایط زمین شناسی آن اطلاع داریم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین