کد خبر: ۲۹۲۳۴۳
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۴
جلسه هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با حضور حضرات آیات و حجج اسلام آقایان یزدی، هاشمی شاهرودی، بوشهری، خاتمی و رئیسی در تاریخ 26 فروردین ماه در دفتر دبیرخانه در تهران برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، آیت الله سیداحمد خاتمی عضو هیت رئیسه مجلس خبرگان رهبری مصوبات این جلسه را تشریح کرد. مهمترین مصوبه این جلسه افزایش تعداد نمایندگان مجلس خبرگان رهبری بود که به تصویب اعضا رسید.

- در این جلسه، نخست نامه دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور مبنی بر اجرای ماده 2 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خصوص افزایش تعداد نمایندگان این مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و کمیسیون آیین نامه موظف شد سازوکارهای لازم را در این راستا تدوین نماید. بر این اساس مصوب شد 13 نفر به اعضای کنونی مجلس خبرگان رهبری افزوده شود. از این رو تعداد نمایندگان استان آذربایجان غربی از 3 به 4 نفر، استان اصفهان از 5 به 6 نفر، استان تهران از 16 به 20 نفر، استان خراسان رضوی از 6 به 7 نفر، استان خوزستان از 6 به 7، استان سیستان و بلوچستان از 2 به 3 نفر، استان فارس از 5 به 6 نفر، استان کرمان از 3 به 4 نفر و استان البرز پس از جدا شدن از استان تهران 2 نماینده در مجلس خبرگان رهبری خواهد داشت.

- مقرر شد جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان در تاریخ 21 خرداد 1394 در محل دبیرخانه در قم برگزار گردد.

- طبق مصوبه هیئت رئیسه هجدهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در تاریخ‏‌های دهم، یازدهم و دوازدهم شهریور ماه برگزار می‏‌شود.

همچنین هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری در راستای پیگیری مطالبات و پیشنهادات اعضای محترم که در هفتمین جلسه مشترک اعضای هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‏‌ها مطرح شده بود. موارد ذیل را مورد تاکید قرار دادند:

- بر ضرورت تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین حوزه‏‌های علمیه شیعه و اهل سنت و ارائه راهکارهای علمی جهت مقابله با جریانات تکفیری.

- یکی دیگر از مباحث جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که مورد تأکید قرار گرفت گنجاندن معارف اهل بیت علیهم السلام با کمک کارشناسان دینی در متون کتب درسی مقاطع مختلف تحصیلی دانش‌‏آموزان از سوی سازمان برنامه‏ریزی و تدوین متون کتب درسی وزارت آموزش و پرورش بود.

- هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند دست اندرکاران امور فرهنگی به ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه پیشنهاد داد در راستای تقویت مبانی دینی، فرهنگی و مذهبی زائران حرم اهل بیت، بقاع متبرکه و حرم امام‏زادگان علیهم السلام از ظرفیت‏‌های معنوی این اماکن مقدس هر چه بیشتر استفاده نماید.

- هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست تا در خصوص تسهیل و ارائه راهکارهای تشویقی و رفع موانع تکثیر نسل و حفاظت از کیان خانواده اقدامات لازم را به عمل آورد. بر این اساس مصوب شد، رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری با دعوت از آقای دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راهکارهای تحقق هر چه بهتر این امر را مورد بررسی قراردهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین