کد خبر: ۲۹۲۳۹۳
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
اولین دوره مسابقات آسیایی نونهالان – چین تایپه
نمایندگان تکواندوی ایران با کسب 12 مدال طلا و 4 نقره عنوان قهرمانی نخستین دوره مسابقات تکواندو نونهالان آسیا را در دو بخش دختران و پسران از آن خود کردند.
آفتاب‌‌نیوز :
اولین دوره مسابقات آسیایی رده سنی نونهالان با حضور 127 تکواندوکار از 17 کشور برونئی، چین تایپه، هنگ کنگ، هند، ایران، قزاقستان، کره‌جنوبی، عربستان، لبنان، ماکائو، مغولستان، فلسطین، فیلیپین، سنگاپور، امارات، ازبکستان و ویتنام، از روز چهارشنبه (26 فروردین) به میزبانی چین تایپه و در سالن "دانشگاه تایپه" آغاز شد و امروز (پنجشنبه) به پایان رسید و تیم ملی ایران در هر دو بخش دختران و پسران بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تیم ملی ایران که در این رقابتها با 10 تکواندوکار دختر و 10 تکواندوکار پسر شرکت داشت، در بخش دختران موفق به کسب 7 مدال طلا و یک نقره شد و با 74 امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستاد.

تیم فیلیپین با یک طلا، 2 نقره و یک برنز و کسب 29 امتیاز نایب قهرمان شد و قزاقستان با 29 امتیاز و کسب یک مدال طلا، یک نقره و 5 برنز توانست عنوان سوم آسیا را به خود اختصاص دهد.

چین تایپه با 2 مدال نقره، 6 برنز و 29 امتیاز و ویتنام با یک مدال طلا، یک نقره و 19 امتیاز به ترتیب در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات مهرو کمرانی بعنوان بهترین مربی و مهلا مومن زاده بعنوان بهترین تکواندوکار آسیا معرفی شدند.

اما این پایان افتخارآفرینی ایران نبود و در شیاپچانگ چین تایپه؛ تکواندوی آسیا باز هم مقهور توان تکنیکی و تاکتیکی ایران شد و پسران شایسته کشورمان با کسب 5 مدال طلا و 3 نقره و 72 امتیاز، به عنوان قهرمان مطلق این دوره از مسابقات معرفی شدند. تیم کره جنوبی نیز با 48 امتیاز و کسب 3 مدال طلا و 2 نقره بعنوان نایب قهرمان دست یافتند و قزاقستان با یک مدال نقره، 8 برنز و 31 امتیاز به عنوان سومی رسید.

همچنین فیلیپین با یک طلا، یک نقره و یک برنز (28 امتیاز) و چین تایپه با یک طلا، یک نقره و یک برنز (23 امتیاز) به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات حسینعلی نعیمی بعنوان بهترین مربی و عرفان مرادی بعنوان بهترین تکواندوکار آسیا معرفی شدند.

مدال آوران ایران در مسابقات آسیایی به شرح ذیل است:

* بخش دختران

مدال طلا:

مهلا مومن زاده (وزن 33- کیلوگرم)

مبینا نژاد (وزن 37- کیلوگرم)

ستاره چابکی (وزن 44- کیلوگرم)

نرگس حسن نیا (وزن 51- کیلوگرم)

زهره حسن نتاج (وزن 55- کیلوگرم)

نگار پور جمالی (وزن 59- کیلوگرم)

زهرا نصیر احمدی (وزن 59+کیلوگرم)

مدال نقره:

فاطمه عبادوز (وزن 29- کیلوگرم)

بدون مدال: یلدا ولی نژاد و مبینا شاکری

* بخش پسران

مدال طلا:

امیر ولی پور (وزن 33- کیلوگرم)

حامد اصغری (وزن 45- کیلوگرم)

مجتبی پاسار (وزن 53- کیلوگرم)

عرفان مرادی (وزن 57- کیلوگرم)

محمد خانی (وزن 65- کیلوگرم)

مدال نقره:

علی نورمحمدی (وزن 37- کیلوگرم)

محمدحسین زاهدی (وزن 41- کیلوگرم)

سیدحسین حسین زاده (وزن 65- کیلوگرم)

بدون مدال: علیرضا یعقوب تبار و حسنعلی سلطانعلی

به گزارش سایت فدراسیون تکواندو، هدایت تیم ملی دختران را مهرو کمرانی (سرمربی) و فاطمه صفرپور و ندا رستاد (مربی) و هدایت تیم ملی پسران را (حسینعلی نعیمی) و وحید ناصری و جعفر پولادی (مربی) برعهده داشتند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین