کد خبر: ۲۹۲۸۹۲
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱
مدیرکل فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزود: در صورتی که بیمه شده ای بر اثر بیماری عادی قادر به کار نباشد و به صورت سرپایی درمان شود غرامت دستمزد از روز چهارم محاسبه و پرداخت می شود.
آفتاب‌‌نیوز : مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی در بخش بستری، رایگان درمان می شوند.

درمان رایگان، احتمالا از خرداد

سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اعلام این خبر  درباره زمان اجرایی شدن این طرح به خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مجوز از طرف هیئت امنا و وزیر بهداشت داده شده است و باید بخشنامه های آن صادر شود و فکر می کنیم در خرداد اجرا شود.

وی در خصوص حذف دفترچه ها و جایگزینی کارت هوشمند سلامت گفت: حذف دفترچه روی مدیریت مصارف و هزینه های درمانی تاثیرگذار است و صدور کارت هوشمند که کد واحد برای هر شهروند دارد در پوشش بیمه ای همه آحاد جامعه موثر است.

کمک هزینه ازدواج بلاعوض به بیمه شدگان

همچنین مدیر کل امور فنی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت حداقل 712 هزار تومان کمک هزینه ازدواج بلا عوض به بیمه شدگان خبر داد.

آقای نصیری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: به همه بیمه شدگان حائز شرایط یک ماه کمک هزینه ازدواج به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

وی در خصوص شرایط پرداخت کمک هزینه ازدواج، افزود: فرد باید زمان ازدواج، ارتباطش با بیمه برقرار باشد و همچنین وقتی از زمان ازدواج پنج سال به قبل برمی گردیم باید دو سال حق بیمه را پرداخت کرده باشد.

تامین اجتماعی غرامت می پردازد

بیمه شدگانی که تحت معالجات پزشکی یا درمان های توانبخشی قرار گیرند و توانایی انجام کار را ندارند در مدت ایام بیماری غرامت دستمزد دریافت می‌کنند.

مدیر کل فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: بیمه شدگانی که به علت بیماری های عادی یا حرفه ای، حوادث ناشی از کار یا غیر از آن برای مدتی قادر به انجام کار نیستند برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری باید گواهی پزشک را به شعب تأمین اجتماعی ارائه کنند.

نصیری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: چنانچه مدت استراحت بیمه شده بیش از 15 روز و کمتر از 60 روز باشد، باید به تأیید پزشک معتمد سازمان و چنانچه مدت استراحت بیمه شده 60 روز و بیشتر در سال باشد باید به تأیید شورای پزشکی تأمین اجتماعی برسد.

وی با اشاره به اینکه غرامت دستمزد از نخستین روزی که بیمه شده بر اثر حادثه یا بیماری قادر به کار نباشد، پرداخت می‌شود، تاکید کرد : غرامت دستمزد بیمه شده ای که بر اثر بیماری عادی در بیمارستان بستری شود از نخستین روز محاسبه و پرداخت می شود.

مدیرکل فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزود: در صورتی که بیمه شده ای بر اثر بیماری عادی قادر به کار نباشد و به صورت سرپایی درمان شود غرامت دستمزد از روز چهارم محاسبه و پرداخت می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین