کد خبر: ۳۰۰۸۶۸
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۳
امام جمعه موقت تهران گفت: برخی در دانشگاهها سخنرانی می‌کنند، کتاب می‌نویسند و در مخالفت با نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه به جایی کشیده می‌شوند که اصل وجود امام زمان(عج) را انکار می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: مقام معظم رهبری درباره امام (ره) و آنچه به سیره ایشان مربوط است، روز گذشته مطالب مهمی فرمودند. خدای متعال بعد از ارتحال امام (ره) این نعمت را به جمهوری اسلامی مرحمت کرد که آن مساله ولایت است؛ ولایت موضوع بسیار مهمی است، چرا که نظام، یک نظام اسلامی است و با نظام‌های دیگر فرق اساسی دارد.

وی افزود: تفاوت اصلی نظام ما با نظام‌های دیگر این است که پایه آن، الهی است.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به اقدام برخی افراد که بحث‌هایی می‌کنند، کتاب‌هایی می‌نویسند و در دانشگاه‌ها سخنرانی می‌کنند و مساله امام زمان (عج) را زیر سئوال می‌برند، گفت: البته عده‌ای از آنها، دشمن اسلام هستند و پول‌های نفتی از عربستان برای آنها می‌آید که ما با آنها کاری نداریم، اما برخی افراد که شیعه و اهل نماز و روزه هم هستند، گاهی اوقات در مخالفت با نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه، به جایی کشیده می‌شوند که اصل موضوع را انکار می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: این موضوع به دلیل آن است که ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان(عج) قرار دارد؛ در نتیجه حکومت، یک حکومت ولایی و اسلامی می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند بیایند اصل را بزنند، در صورتی که نظام اسلامی یک حرکتی است که به نظام جهانی امام زمان(عج) وصل می‌شود.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سیره امام(ره)، تاکید کرد: اساس این بحث‌ها، همان مساله معنوی بودن انقلاب است و یکی از امتیازات امام (ره)، باخدا بودن بود.

وی ادامه داد: بنده در لحظات آخر عمر امام(ره) بالای سر ایشان بودم که پزشکان از حال ایشان مأیوس شدند. در هنگام نماز مغرب وقتی صدای اذان بلند شد، برخی اعضای دفتر ایشان، در گوش امام(ره) گفتند، امام وقت نماز است و امامی که در حالت اغما بود، چیزهایی را بر لب می‌گفت که در آن هنگام پزشکان گفتند امام برگشت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: این یعنی نماز به وجود امام رفته بود. توجه به خدا، سیره عملی امام (ره) را شکل داد که چند مورد از این سیره را رهبری روز گذشته اشاره کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله امامی کاشانی اظهار کرد: این حقایق را باید نگاه داشت و تحریف نکرد. خوشبختانه سیره عملی قابل تحریف نیست، چرا که تحریف در معنا صورت می‌گیرد و در عمل نمی‌شود چیزی را تحریف کرد.

وی افزود: اینکه امام (ره) در برخورد با بیگانه و مسائل داخلی و جهان اسلام چگونه عمل کرد را نمی‌توان تحریف کرد و اینکه دشمن نباید از اختلافات استفاده کند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این جنگی که دشمن شروع کرده، یعنی جنگ نیابتی؛ به معنای استفاده از مسلمانان و تکفیری‌ها در این جنگ است، تحریف‌شدنی نیست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: امام (ره) به مساله وحدت جهان اسلام اصرار داشت و یا مساله توجه در اقتصاد و تأمین زندگی مردم و مساله‌های سیاسی و مبارزه با دشمنان و فریب دشمن را نخوردن و اسرار خود را در اختیار بیگانگان قرار ندادن، از سیره امام (ره) قابل تحریف نیست.

آیت‌الله امامی کاشانی تاکید کرد: این یک مساله‌ای است که باید به آن توجه کرد که خوشبختانه رهبر معظم انقلاب همان سیره را امروز در پیش گرفته‌اند و پیش می‌برند اما گاهی مشکلات و گرفتاری‌هایی وجود دارد که باید از آنها عبور کرد که امیدواریم فضل خدا، نظام اسلامی را کمک کند و خداوند در برخی از مسائل از جمله مساله هسته‌ای، جمهوری اسلامی را در تمام موارد حمایت کند.

وی با اشاره به مساله آموزش و پرورش و بحث توجه به نسل جوان، تصریح کرد: باید به نسل جوان پرداخت و توجه ویژه‌ای به آن کرد. امام (ره) در حوزه قم، طلبه‌های بسیاری را داشت که آنها را با اخلاق آشنا می‌کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان گفت: آموزش و پرورش، آموزش عالی، اساتید و معلمین باید توجه داشته باشند که کسانی که آموزش می‌دهند، باید چه انسان‌هایی باشند و از چه شرایطی برخوردار باشند که این بحث همواره باید مورد توجه جمهوری اسلامی قرار بگیرد.

همچنین آیت الله امامی کاشانی در خطبه اول نمازجمعه با اشاره به بحث انتظار فرج حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: بحث امید در موضوع انتظار این است که امام زمان امروز حضور دارد و همین اصل، جامعه را امیدوار می کند.

وی افزود: زمین نمی تواند در هیچ عصر و زمانی از حجت خدا خالی باشد. این مطلب منحصر به شیعه نیست و علمای اهل تسنن نیز به این موضوع تاکید داشته اند اما عده ای کتاب می نویسند و در ایران و در خارج از کشور سخنرانی می کنند و می گویند دلیل عقلی و نقلی نداریم که باید حتما در هر زمانی حجت خدا بر روی زمین باشد.

آیت الله امامی کاشانی گفت: برخی هم احتیاط می کنند و می گویند ما اطلاعی از این موضوع نداریم بنابراین تکلیفی بر ما نیست.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه ۲۸۷ حدیث مربوط به بحث وجود امام زمان در منابع شیعه و سنی موجود است تاکید کرد: ۸۰ حدیث طبق موازینی که تمام علمای رجال و درایه داشته اند صحیح اعلایی است و ۳۰ حدیث معتبر دیگر نیز در این زمینه وجود دارد و ۵۰ حدیث نیز از اهل تسنن داریم که تاکید دارند زمین نمی تواند از مقام عصمت خالی باشد.

وی افزود: اما برخی در دانشگاه ها سخنرانی کردند و گفتند دلیل عقلی و نقلی در این زمینه وجود ندارد.

آیت الله امامی کاشانی گفت: اگر کسانی در دانشگاه ها این سخنان را مطرح می کنند ما حاضریم در صدا و سیما، دانشگاه ها و حتی خصوصی با آنها بحث کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین