کد خبر: ۳۰۳۲۰۴
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی دومین نشست از روز دوم مذاکرات وین را روز پنجشنبه با هلگا اشمید و وندی شرمن آغاز می کنند و ساعاتی بعد سایر معاونان وزیران خارجه 1+5 به انها می پیوندند.
آفتاب‌‌نیوز :
علاوه بر وندی شرمن که به وین آمده، معاونان وزیران خارجه سه کشور اروپایی عضو 1+5 یعنی آلمان، انگلیس و فرانسه همه وارد وین شده اند و معاونان وزیران خارجه چین و روسیه نیز متعاقب ان به مرکز اتریش خواهند رفت.

همزمان با معاونان، کارشناسان هم به ریاست حمید بعیدی نژاد واستفان کلمنت کار بر روی ضمائم را ادامه داده اند.

به نظر می رسد این مذاکرات با اظهارات روز گذشته جان کری وزیر خارجه امریکا وارد مرحله تازه ای شده باشد. کری که از خانه خود در بوستون با خبرنگاران در محل وزارت امور خارجه آمریکا از طریق یک ارتباط تصویری از راه دور سخن می گفت، اشاره کرد «ما خود را به بررسی آنچه ایرانی ها در یک برهه زمانی انجام داده اند، مقید نمی کنیم. اکنون به پیشرفت می اندیشیم».

کری، در این کنفرانس در پاسخ به این سؤال که آیا PMD (ابعاد نظامی احتمالی) موضوع مذاکره است، گفت: «ما روی این موضوع متمرکز نشده ایم که ایران درباره آنچه در یک مقطع زمانی یا هر زمان دیگری انجام داده، توضیح دهد. درباره طرح این مسئله در برخی رایزنی ها کمی تحریف می شود. ما می دانیم که آنها چه کاری انجام داده اند و هیچ تردیدی نداریم. ما از فعالیت های نظامی خاصی که آنها مشغول انجام آن بودند، کاملا مطلع هستیم. آنچه ما درباره آن نگران هستیم، آینده است».

این اظهارنظر کری چرخشی آشکار در مواضع امریکا محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، مهلت خودخوانده ایران و 1+5 برای نگارش متن توافق جامع دهم تیرماه بسر خواهد رسید.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین