کد خبر: ۳۰۳۳۹۸
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۶
توسط یک مقام ایرانی
یک مقام نزدیک به هیأت کنسولی ایران اخبار منتشره مبنی بر توافق ایران و استرالیا برای بازگرداندن اجباری پناهجویان ایرانی را رد کرد و گفت: چنین موضوعی درست نیست و توافقی در این خصوص صورت نگرفته است.
آفتاب‌‌نیوز :
نشست کنسولی جمهوری اسلامی ایران و استرالیا برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان دو روز رایزنی‌های کنسولی بین جمهوری اسلامی ایران و استرالیا به ریاست مدیران کل کنسولی دو کشور، افزایش تسهیلات روادیدی و مسافرت اتباع یکدیگر برای گردشگری، تجارت و سرمایه گذاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

افزایش تسهیلات برای تردد آسان‌تر اتباع دو کشور در زمینه‌های گردشگری، بازرگانی، گسترش تبادلات دانشگاهی و اعطای بورس تحصیلی متقابل، گشایش نمایندگی‌های کنسولی، همکاری پلیس دو کشور برای مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان، بررسی چگونگی کمک به حل مشکل پناهجوهای ایرانی در اردوگاه‌های مهاجران که در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارند، تسهیلات برای مأمورین و دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت و ... از جمله مطالب مورد بحث طرفین بود.

چگنی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه ایران با پیتر دوتون وزیر مهاجرت استرالیا نیز در حاشیه اجلاس مذکور دیدار و گفت‌وگو کرد.

یک مقام نزدیک به هیأت کنسولی ایران برخی اخبار منتشره مبنی بر توافق دو طرف برای بازگرداندن اجباری پناهجویان ایرانی را رد کرد و گفت: چنین موضوعی درست نیست و توافقی در این خصوص صورت نگرفته است؛ سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای آزادی عمل اتباع خود برای گزینش محل اقامت و شغل خود می‌باشد و چنانچه کسی از اتباع کشورمان قصد بازگشت به ایران را داشته باشد این بازگشت بایستی داوطلبانه و فارغ از هرگونه اجبار صورت گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین